Britský módní návrhář Kim Jones stráví přibližně stejně času ve vzduchu jako na zemi. Nedávno navštívil kromě řeckých ostrovů i Japonsko a ikonický New York. Jeho další zastávkou budou zapomenutá zákoutí Číny a ostrov Komodo v Indonésii, kde ho čeká návštěva jejich slavných draků. Cestování je pro něj jednou největších inspirací při navrhování originálních kousků z jeho „streetwear-meets-sportwear“ kolekce. Jonesovo cestování, ale stejně jako jeho design, porušuje veškeré tradiční konvence.

Jeho nová kolekce Vás provede jednotlivými vzpomínkami, obrázky a momenty z Jonesova života, které se nejvíce točí kolem jeho rodného východního Londýna a bohaté sbírky 500 párů tenisek. Je to v podstatě konceptuální koláž z jeho cest, která dohromady tvoří NikeLab x Kim Jones kolekci, která v sobě obsahuje i prvky všemi očekávané sportovní události tohoto léta.

NikeLab_Air_Zoom_LWP_x_KJ_4_60318

Britská atletka Katarina Johnson-Thompson se toto léto představí v bundě NikeLab Packable Windrunner x Kim Jones. Ta byla navržena tak, aby měla co nejméně švů, odolala vodě a mohla být srolována a ve vašem zavazadle zabrala co nejméně místa.

NikeLab_x_Kim_Jones_1_60220

Při navrhování tenisek NikeLab Air Zoom LWP se Kim Jones inspiroval botami Nike Air Zoom LWP z roku 1995 – prvními teniskami s Nike Air Zoom technologií.

NikeLab_Air_Zoom_LWP_x_KJ_5_60319

Sportovní kolekce NikeLab x Kim Jones bude k dostání od 23. července na nike.com/nikelab a ve vybraných NikeLab obchodech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit