Britský módní návrhář Kim Jones stráví přibližně stejně času ve vzduchu jako na zemi. Nedávno navštívil kromě řeckých ostrovů i Japonsko a ikonický New York. Jeho další zastávkou budou zapomenutá zákoutí Číny a ostrov Komodo v Indonésii, kde ho čeká návštěva jejich slavných draků. Cestování je pro něj jednou největších inspirací při navrhování originálních kousků z jeho „streetwear-meets-sportwear“ kolekce. Jonesovo cestování, ale stejně jako jeho design, porušuje veškeré tradiční konvence.

Jeho nová kolekce Vás provede jednotlivými vzpomínkami, obrázky a momenty z Jonesova života, které se nejvíce točí kolem jeho rodného východního Londýna a bohaté sbírky 500 párů tenisek. Je to v podstatě konceptuální koláž z jeho cest, která dohromady tvoří NikeLab x Kim Jones kolekci, která v sobě obsahuje i prvky všemi očekávané sportovní události tohoto léta.

NikeLab_Air_Zoom_LWP_x_KJ_4_60318

Britská atletka Katarina Johnson-Thompson se toto léto představí v bundě NikeLab Packable Windrunner x Kim Jones. Ta byla navržena tak, aby měla co nejméně švů, odolala vodě a mohla být srolována a ve vašem zavazadle zabrala co nejméně místa.

NikeLab_x_Kim_Jones_1_60220

Při navrhování tenisek NikeLab Air Zoom LWP se Kim Jones inspiroval botami Nike Air Zoom LWP z roku 1995 – prvními teniskami s Nike Air Zoom technologií.

NikeLab_Air_Zoom_LWP_x_KJ_5_60319

Sportovní kolekce NikeLab x Kim Jones bude k dostání od 23. července na nike.com/nikelab a ve vybraných NikeLab obchodech.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?