Tetování se za posledních pár let neuvěřitelně rozjelo. Rozjelo se tak moc, že spousta tatérů začala řešit svoje objednávky na Instagramu. Na jednu stranu super, protože domluvení kérky je hned o něco jednodušší. Na stranu druhou to tatérům dost přitížilo, protože se musí dennodenně potýkat s nešvary, které jsou při nejmenším úsměvné. Není to tak dávno, co profil @nechci_tetovani začal do světa vypouštět screenshoty konverzací, které dokonale ukazují, jak taková domluva ohledně tetování může (ale rozhodně nemá) vypadat. Tento článek berte jako takovou malou stručnou příručku, jak tatéra, ke kterému se objednáváte, nenasrat.

Nezapomínej pozdravit!

Pozdrav se považuje za základ dobrého vychování snad všude a tattoshop není žádnou výjimkou. Může se taky stát, že pokud nepozdravíš, nemusí ti tatér ani odepsat. Je to docela podstatná věc, co se domluvy týče, takže pokud na Instagramu píšeš tatérovi o kérku, rozhodně nezapomeň pozdravit. Domluva bude hned o něco příjemnější.

Buď trpělivý

Pro spoustu lidí je neuvěřitelný zjištění, že tatéři nejsou stroje, ale lidi. Z čehož vyplývá, že nejspíš nebudou na telefonu 24/7, tím pádem psaním několika otazníků za sebou domluvu neurychlíte. Možná se budete divit, ale i lidé jako tatéři mají svoje soukromí a volný čas. Mějte tedy chvíli strpení a své odpovědi se zcela jistě dočkáte. Nejspíš se asi taky vyvarujte volání nebo psaní tatérovi ve tři hodiny ráno, je totiž dost pravděpodobné, že bude spát.

View this post on Instagram

#nechcitetovani

A post shared by Temná Strana Kérek (@nechci_tetovani) on

Piko za kérku?

Tetování vás samozřejmě bude něco stát. Ceny jsou různý, přičemž záleží na velikosti, barevnosti, anebo jednoduše stráveném čase. Každopádně cenu prostě a jednoduše určuje tatér. Pokud bude mít váš vybraný tatér zrovna plno a volný termín až za pár měsíců, vyplatí se počkat. Ano, připlatíte si a budete čekat, ale nezapomínejte, že tetování máte na celý život. Takže lepší si nějaký ten týden počkat, než prosit kámoše o kérku udělanou nekvalitně někde v obýváku. Další věc, na kterou si dejte pozor, je smlouvání. Tatér není obchodník na tržišti v Turecku, kde se můžete hádat o každou korunu. A nutno dodat, že jsem ještě neviděl tatéra, který by si cenu určoval v naturáliích. S nabízením cigaret, potravin, domácí mouky, pika a dalších substitutů za peníze zkrátka úplně nepochodíte…

Roznáška až do domu

Na instagramu @nechci_tetovani jsem dokonce zahlédl zprávy a prosby, aby tatér přijel za zákazníkem domů. Asi hodně lidí zklamu, ale tetování nefunguje jako pizzérka. Neočekávejte tedy, že tatér nasedne do svého pohotovostního auta a přijede. Takhle to prostě nefunguje.

Pravidlo jedné jehly

Každý správný tatér dodržuje co nejdůsledněji zásady hygieny. Kupříkladu jehlu, kterou použil na vás, už stoprocentně nepoužije na nikom dalším, dokonce ani na vašem partnerovi či partnerce. Takže to po něm ani nežádejte, budete za idiota. Pro někoho možná naprostá zbytečnost zmiňovat, ale skutečně se tací zákazníci najdou…

View this post on Instagram

😳 #nechcitetovani

A post shared by Temná Strana Kérek (@nechci_tetovani) on

Přijď včas

Když se s tatérem domluvíte na termínu, bylo by nejspíš fajn přijít včas. Jedenáct hodin dopoledne neznamená ani deset a ani půl dvanácté. Samozřejmě, když vás přepadne chřipka (a nebude to deset minut před schůzkou), tatér to určitě pochopí. Asi se mnou ale budete souhlasit, že nebude úplně ideální rušit domluvenou schůzku hodinu před smluveným časem a už vůbec nebude ideální uvádět důvody typu, že jste to včera přehnali s chlastem nebo kokainem. Buďte zodpovědní. Pokud z nějakých závažných důvodů nemůžete přijít, napište to co nejdřív, aby mohl jít místo vás někdo jiný, kdo má o tetování také zájem.

Poslouchej tatéra

Pokud jsi už došel nebo došla až sem a pomalu se připravuješ na kérku, zkus tatéra poslouchat, co nejvíc to jde. Evidentně v tom má praxi a dobře ví, co má, nebo naopak nemá dělat. Pokud ti doporučí nechat si fólii na tetování aspoň týden, neznamená to, že ji další den ráno sundáš. Pokud ti doporučí místo, kde máš nové tetování, nenamáhat, neznamená to, že další den půjdeš do posilky, solárka, nebo se opalovat. Počítej s tím, že kérka v takovém případě asi nedopadne úplně OK a ty se tak vyvaruješ psaní tatérovi, jak to, že kérka vypadá, jak vypadá.

Láska přes inkoust

Tohle se asi bude týkat spíš kluků než holek, ale i tak je to celkem dost důležitý pravidlo. S jistotou můžu říct, že spousta holek, které tetují, jsou fakt moc hezký a milý. Je důležitý si uvědomit, že když ti řekne “Ahoj” a s hezkým úsměvem se tě zeptá “Jak se máš?” neznamená to, že hned musíš na internetu hledat ve výprodeji svatební oblek, nebo slečně tatérce psát, jestli nedá film u tebe doma. Vím, že jsem právě spoustu kluků zklamal, mrzí mě to, ale takhle to vážně nefunguje.

View this post on Instagram

dickpic byl vycenzurován #nechcitetovani

A post shared by Temná Strana Kérek (@nechci_tetovani) on

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit