Multi-instrumentalista badfocus vydává svůj první soundtrack “New Normal”, který složil ke stejnojmennému tanečnímu filmu Laterny magiky.

Teprve devatenáctiletý Prokop Korb alias badfocus (náš rozhovor s ním si můžete přečíst zde) se na české hudební scéně objevil na jaře roku 2020. S každou další vydanou nahrávkou (ep1, debutové album wallflower a poslední EP emerged, vol I.) však prokazuje svou jedinečnost mezi tuzemskými umělci. Jeho osobitost zaujala i režiséra Jakub Jahna, který Korba oslovil pro spolupráci na prvním krátkometrážním filmu Laterny magiky. badfocus tak poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem: vytvořil hudbu na míru daným scénám, kterou nyní vydává jako oficiální soundtrack.

Prokop Korb alias badfocus (foto: Ondřej Hons)

Poetický taneční film Laterny magiky “New Normal” v režii Jakuba Jahna a choreografii Nataši Novotné reaguje na současnou situaci a přináší pohled na “nový normál” jako naději, příležitost a transformaci, ke které dochází vnitřním hledáním, niterným soubojem a překonáním sama sebe. Vše se pohybuje v úrovni metafory, film nevypráví příběh a neukazuje konkrétní popisné situace, hledá hranici stylizace a realismu.

V určitém smyslu tak badfocus navazuje na nejnovější nahrávku, ve které odhalil svou hudební polohu vztahující se k současné klasické hudbě. Nový soundtrack tuto polohu snoubí s prvky elektroniky a ambientu, které projekt definují od jeho počátků.

Premiéra tvorby soundtracku a spolupráce scelým týmem Národního divadla pro Korba představovala nezapomenutelný zážitek. Celý tvůrčí proces pro mě byla neuvěřitelně krásná a silná zkušenost. Byl to pocit, jako bychom se všichni zúčastnění spojili v jeden kreativní organismus, který přerůstal všechny z nás a díky tomu vytvořili jedinečné díl o. Každý z výrazových prostředků – choreografie, kamera, střih a hudba sebe navzájem tak silně potřebují a zároveň podporují, že je to opravdu, jako kdyby to byly orgány, které dohromady vytváří komplexní organismus, uvádí Korb.

Součástí filmu je i písničkářka Amelie Siba, která s Prokopem Korbem napsala ústřední píseň. Tuto píseň posluchač na novém soundtracku nalezne hned dvakrát, a to v původním znění a v remixové verzi.

badfocus opět potvrzuje, že je vycházející nadějí české hudební scény – vydejte se společně s jeho zvukovými spektry objevovat nový normál. Soundtrack New Normal můžete poslouchat zde a na celý film Laterny magiky se můžete podívat níže.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit