V této sérii článků se dozvíte něco o zajímavých vozech, které prošly finančně i časově nákladnou tuningovou úpravou. Články vám přiblíží, proč se majitelé těchto vozů pustili do jejich úprav a co jim tento styl dává. Jako čtvrtý a poslední je to model AUDI A4 Avant v kabátu Růžového pantera.

IMG_0639

Když v roce 2006 sjel tento kombík z výrobní linky, asi by málokdo tušil, že ho čeká velká růžová revoluce. Původní plán nebyl tento automobil upravovat, ale provozovat jej jako běžné rodinné auto. Nicméně po chvíli přestal být sériový stav zajímavý a vozidlo dostalo svoji první úpravu – růžová kola. Postupem času růžové přibývalo a vše vyvrcholilo členstvím ve spolku sdružujícím ženy, které se věnují úpravám automobilů – Girls tuning.

IMG_0640

Exteriér prošel barevnou změnou a hlavně byl doplněn o přední spoiler s podspoilerem, difuzorem zadního nárazníku a spoilerem víka zavazadlového prostoru z modelové řady Audi S-LINE. Rozšíření blatníků o 2 cm a úprava vnitřních podběhů byla nutná pro bezproblémový chod litých dvacetipalcových kol, které byly později nahrazeny ráfky z vozu FORD.

IMG_0681

Uvnitř došlo ke kompletnímu přečalounění a lakování takřka všech komponentů, samozřejmě do růžové barvy. Cena takové úpravy přesahuje 8000 Kč. Zavazadlový prostor se také může pyšnit růžovou koženkou.

IMG_0699

Pohodlí při jízdě a vítězství v soutěžích o nejnižší auto zajišťuje vzduchový podvozek, postavený na základě podvozku značky JOM. Komponenty a ovládací prvky vzduchového podvozku se přesunuly do zadní části vozu Audi. Díky této úpravě je vozidlo bez obtíží použitelné na české (rozbité) silnice.

IMG_0641

Pohonným agregátem je vznětový 2.0, který je doplněný o 6 stupňovou samočinnou převodovku Multitronic. Tuto převodovku můžete znát pod pojmem variátor, neboli bezestupňová převodovka. Co to je a jak funguje se můžete dočíst v tomto ČLÁNKU nebo zhlédněte VIDEO. Výkon motoru ještě podpořil “chiptuning” a odstranění filtru pevných částic. Když otevřete kapotu, uvidíte, jak jinak, růžově lakované kryty, části a nádobky.

11052372_10153259233806878_7693783496584115332_n

K vozu byl přidán i stylový střešní box, párty stan a malému potomkovi zakoupeno odrážedlo, upraveno po vzoru rodinného auta. Symbolem Audi se stal Růžový panter a pokud byste měli zájem o koupi přesně tohoto vozu, museli byste za něj zaplatit rovných 300 000 Kč.

Nutno dodat, že vzhledem k vysoké atraktivitě vozu, se majitelka stává často vítězem různých soutěží na tuningových srazech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit