Pátek 16. 10. 2015 byl dalším světlým dnem pro milovníky drum’n’bass. Na pražském Výstavišti v Holešovicích se konal další ročník oblíbeného festivalu Imagination.

Je pátek ráno. Venku je zima, prší, ale nic z toho mě trápit nemusí, protože Křižíkovy pavilóny mi zajistí přístřeší a po pár hodinách v tancujícím davu se budu modlit, aby byla akce přesunuta ven. Na Imagination mě lákali už dlouho, už v létě na Let It Rollu, kde mi hostesky podstrkovaly letáčky se jmény hlavních headlinerů, takže nebylo žádné překvapení, že jsem se nalákat nechala.

(zdroj: http://facebook.com/imaginationfestival )
(zdroj: http://facebook.com/imaginationfestival )

Do areálu jsem dorazila kolem 22. hodiny, což se ukázalo jako ideální čas, protože mě nečekala fronta ani u vchodu, ani na šatnu, kupodivu ani na toaletu, takže jsem během chvíle stála v předních řadách na Neuro:Funk stage na setech A-Craye a Pythiuse. Jako start ideální.

ima2
(zdroj: http://facebook.com/imaginationfestival )

Na Imaginationu letos nechyběly ani versusy. Všechny proběhly na Imagination stage. V prvním z nich, který začal v 1 ráno, se proti sobě postavili Nestky jako DJ a Script jako MC. Hned po nich nastoupili Black Sun Empire vs. Mejfus. Black Sun Empire byli v Česku letos už potřetí a zjevně jich pořád nemáme dost. V posledním verusu se potkali Audio a Gridlock.

ima1
(zdroj: http://facebook.com/imaginationfestival )

Jsou 4 hodiny ráno, všichni jsou pořád plní energie a my se jdeme podívat, co se děje na Devastator stage. U té jsme už ale nejlepší chvíle prošvihli a začala se pomalu vyprazdňovat. Prošvihli jsme i to, jak Angerfist skáče mezi lidi. I tak jsme tam chvíli zůstali, abychom si poslechli konec setu The Braindrillerz. Krátká zastávka přes Neuro:Funk stage, na které zůstali už jen největší…fanoušci. Pak jsme  se vrátili zpátky na Imagination stage, kde jsme stihli konec setu June Miller a na závěr Pixie & Suki.

Už je 7 ráno. Reproduktory se vypínají, pomalu nám dochází, že už je sobota. Venku je příjemné chladno. Ti, co přežili, prochází rozblácenou cestičkou. Někdo jde do postele, někdo do Stormu na afterparty.

Taky jste si nenechali Imagination ujít? A na jaké další dnb akce se chystáte?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit