V této sérii článků se dozvíte něco o zajímavých vozech, které prošly finančně i časově nákladnou tuningovou úpravou. Články vám přiblíží, proč se majitelé těchto vozů pustili do jejich úprav a co jim tento styl dává. Jako druhý na vás útočí japonský stíhací letoun Honda Accord Aerodeck.

Honda_accord

Příběh tohoto vozu Honda Accord začínal vlastně trochu smutně. Původně se jednalo o vůz, který půl roku nejezdil a byl inzerován za 8000 Kč s osudem na náhradní díly. Smutná realita, jenž časem potká skoro všechny vozy.

Honda_accord

Po dovezení automobilu čekalo majitele milé překvapení, kromě kapoty a nárazníku byl na celém vozidle původní lak. Dokonce ani dveře nikdo nerozebíral. Začalo se pěkně od spodní části, která dostala zbrusu nové komponenty a lakování. Instalovaný podvozek od firmy Yellow Speed Racing je tuhostně i výškově regulovatelný. Když byl hotov podvozek, dostal majitel nápad na tvorbu něčeho netradičního.

honda_accord

Inspirací byl stíhací letoun Mitsubishi Raiden japonského císařského námořního letectva, který byl nasazen za druhé světové války. Povšimněte si “oprýskaného” laku až na plechové díly. Zde se nejedná o nekvalitní práci, ale o složité několikavrstvé lakování a vyřezávání šablon k docílení maximální autentičnosti. Vůz má skutečně efekt 3D a je doplněn o japonské symboly za pomocí metody “airbrush”. Na fotografiích vypadá vůz naprosto dokonale, ovšem teprve naživo můžete vidět špičkovou práci.

Honda_accord

Motor Honda 2.2 litru o výkonu 150 koňských sil dostal potřebný servis a údržbu. Prozatím nebyl upravován. Interiér prošel kompletním vyčištěním a do budoucna nejsou plánovány zásadní změny. Již v tomto provedení je vůz Honda Accord pohodlný. Parabola dálkových světlometů je za pomoci speciální barvy lakovaná do žluta. Žluté zabarvení se v tuningu používá poměrně často, avšak k tomuto vozu Honda Accord zkrátka sedne.

Honda_accord

Finální vzhled podtrhují sedmnáctipalcová litá kola JAPAN RACING a stavitelné odklony kol. Bez této vychytávky by díky snížení zadní kola brousila o blatníky, a proto je nyní styčná plocha zhruba 3/4 pneumatiky. Vozidlo je spíše používané jako víkendový nebo srazový automobil. Samotný majitel pracuje jako lakýrník, výsledek jeho práce je na první pohled jasný. Takže hledáte-li kvalitní autolakovnu doporučuji AUTOLAKOVNA SPEEDY.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit