Po úniku celého alba na net jsme se konečně dočkali oficiálního vydání, jehož super deluxe edice čítá dokonce dvacet pět songů.

Hned na začátek bych ale začal s kritikou, protože album bych spíše vnímal jako kolekci songů než konzistentní album, jakým bylo třeba Confessions on the Dancefloor. Díky různorodému týmu producentů v čele s Aviciim, Diplem a Kanye Westem, kteří sice zvládli na většině stopáže svoji práci na výbornou, je ale album bohužel producentsky nevyvážené.

Přes úlety typu Bitch I’am Madonna s Nicki Minaj nebo totálně zbytečnou Body Shop se opravdu povedla devadesátkově laděná Living For Love, temná Illuminati, hitová Rebel Heart se zamyšlením nad Madonninou minulostí, tak i balady, kterých na albu najdeme hromadu.

Kraluje jim vyšperkováná Joan of Arc, klavírní Heartbreak City či skvěle zprodukované Graffiti Heart a Queen.

Než si ale začnete myslet, že Madonna změkla, tak vás ráda přesvědčí, že má stále ráda orální sex (Holy Water), že by ráda zvlhla (S.E.X.) a nebo ,,And we can do drugs, And we can smoke weed, And we can drink whiskey” v Devil Pray.

Je nutné ale říct, že texty jsou dotáhnuté, někdy duchaplné, ale rozhodně nám v nich Madonna odkrývá víc ze svého života než je u ní zvykem. Bohužel nás ochudila i o spousty songů, jejichž demo verze jsme už mohli slyšet před pár měsícu a nutně řečeno jsou skvělé (například Revolution nebo Take a Day s Pharrelem Williamsem).

Na MDNA se sice našlo pár dobrých songů, ale Rebel Heart je konečně zas album hodno její přezdívky královny popu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit