Pražský festival Metronome Prague, který se uskuteční v červnu v areálu Výstaviště, ohlásil další hvězdy a spoustu novinek. Amerického rappera Macklemora, jednoho z hlavních představitelů dnešní mainstreamové hudby, asi netřeba představovat. Festival se také mění na Metronome Prague – Music and Arts fair, organizátoři se tak zaměří také na složku umění obecně, nejen hudbu, a festivalu se tak dostane plno pozoruhodných změn. Mimo jiné se také rozšiřuje na třídenní akci (18. – 20. června), bude tedy začínat již ve čtvrtek. Návštěvníci, kteří si již zakoupili dvoudenní vstupenku, mají třetí den zcela zadarmo.  

“Let’s Get Magical”

Letos určitě můžeme očekávat Metronome, jak ho ještě neznáme. Organizátoři chtějí úroveň festivalu přiblížit těm zahraničním, což se jim s tímto programem určitě povedlo. Přípravný tým posílil zkušený promotér Serge Grimaux, který v Praze pořádal obří koncerty jako The Rolling Stones, Michaela Jacksona nebo Davida Bowieho – s ním v týmu se ambice festivalu posouvají více a více. “Akce bude definitivně mnohem víc než jen hudební festival. Chci, abychom vytvořili krajinu plnou zážitků a momentů, ve které se návštěvníci budou cítit jako Alenka v říši divů,” říká Serge ke změně názvu festivalu. Největší pražská letní hudební událost tak nabídne spoustu změn ať už barevné stromy, umělecké instalace v celém areálu či místem, které láká k pikniku v trávě.

Kromě Macklemora se návštěvníci mohou těšit i na londýnské indiepopové duo Oh Wonder s novou deskou, kteří rozšíří již tak pestrý výběr hudebními žánry. Dalším oznámeným je Mikolas Josef, reprezentant České republiky na Eurovison Song Contest, kde se umístil na šestém místě. Doplní českou scénu vystupující na festivalu. A každoročně se můžeme těšit i na popůlnoční taneční afterparty, kde rozproudí mimo jiné i australská djská hvězda Hot Dub Time Machine.

V tuto chvíli je možné si zakoupit třídenní vstupenky za 2 290 Kč, jednodenní na čtvrtek za 1 190 Kč a jednodenní na pátek nebo sobotu za 1 590 Kč. Kromě třídenních vstupenek za 4 290 Kč lze také zakoupit VIP jednodenní vstupenky na libovolný den za 2 890 Kč. Vše na stránkách www.metronomeprague.cz či v předprodeji na www.goout.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit