Lunchmeat Festival ohlašuje druhou vlnu vystupujících umělců. Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se letos odehraje na nejrůznějších pražských lokacích od 28. září do 3. října. Mimo již dříve představených umělců přiveze do našeho hlavního města například popovou vizionářku Sophie či jednu z nejvyhledávanějších DJek a producentek současnosti Helenu Hauff.

11. ročník mezinárodně úspěšného festivalu se pomalu, ale jistě blíží, a i letos již tradičně představí současné hvězdy elektronické hudby napříč všemi jejími odvětvími. Už dříve oznámili organizátoři jedinečné audiovizuální akce první lákadla z chystaného line–upu, ve kterém nechybí například německá legenda elektro žánru Robert Henke nebo oceňovaná zpěvačka a skladatelka Lyra Pramuk.

Nově teď na list potvrzených účinkujících přibyla další jména vypovídající o rozmanitosti Lunchmeatu. Nechybí mezi nimi totiž například zpěvačka a producentka Sophie, nominovaná na cenu Grammy, jež také mimo jiné spolupracovala s ikonami popu jako Charli XCX nebo Madonnou.

Na druhé straně organizátoři představili samotnou královnu temného techna Helenu Hauff. „Lunchmeat jsme vždycky brali trochu jako reakci na současné klubové “schizma”, kdy vedle sebe existuje největší underground i mainstream taneční hudby. Tím, že na jednu stranu přijde Sophie a na druhou Helena Hauff chceme ukázat, že se tyto světy můžou doplňovat a kooperovat,“ říká Jakub Pešek, ředitel festivalu.

Mimo již zmíněných se pak představí třeba Sam Rolfes s vyšinutou vizí své 360° AV experience využívající médium virtuální reality. Hudebník a umělec Marco Donnarumma bude ptát, kde je hranice mezi člověkem a strojem. Producentka Nina Pixel a umělec Adrián Kriška zkoumají v Ancestral Archeology AV live propojení slovenského folkloru a žité zkušenosti v technologií prorostlém světě 21. století a v podobném duchu jako dark techno Heleny Hauff se ponese ponurá AV performance dua 404.zero nazvaná Black Sunday, jež je výsledkem jejich pobytu v slavném studiu Greenhouse v Reykjavíku a která svůj apokalyptický dark ambient doprovází patřičně zrnitými vizuály.

V prodeji jsou vstupenky jak na celý festival, tak jen na některé jeho části. Zakoupit si je můžete zde.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit