I přes komplikace spojené s koronavirem je oblíbený audiovizuální festival Lunchmeat naplánovaný na konec září a začátek října 2020. Odehraje se na nejrůznějších lokacích po celé Praze a přiveze do ní například německého inovátora elektronické hudby Roberta Henkeho či oceňovanou zpěvačku a skladatelku Lyru Pramuk.

Lunchmeat festival je každoročně pořádaný festival kombinující prvky špičkové elektronické hudby a dechberoucích vizuálních efektů. Svou premiéru si odbyl v roce 2010 a od té doby ho navštěvují příznivci elektra z celé republiky i zahraničí.

Letošní ročník se odehraje od 28. září do 3. října a stejně jako každý rok sjednotí na jedno místo nespočet výjimečných současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních představení, které hýbou aktuální mezinárodní scénou, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.

Mezi vystupujícími tak nebude chybět například již zmiňovaná Lyra Pramuk – zpěvačka, skladatelka a producentka, která tvoří svůj futuristický folk vrstvením a manipulováním hlasu. Dalším lákadlem pro všechny fanoušky elektronické hudby a nezapomenutelných zážitků je důležitá postava dějin elektronické hudby, Robert Henke, jenž do Prahy přiveze svůj nejnovější projekt CBM 8032, který využívá prehistorické počítače Commodore k vytváření úchvatného retrofuturistického audiovizuálního díla. Uznávaný producent minimal techna Anthony Linell pak představí spolupráci s videoumělcem Ali M. Demirelem při představení Winter Ashes – znepokojujícím díle, které studuje vztah islandské krajiny a mytologie.

Kromě zmíněných jsou zatím oznámena jména jako Dabub, Anthony Linell, FAX, Elektrabel nebo Maenad Veyl. Další umělci budou nicméně ještě oznámeni. Stejně je to i s lokacemi, na kterých se bude festival konat. Zatím je jasné jen tradiční betonové podzemí Veletržního paláce Národní galerie, impozantní funkcionalistické budovy postavené ve 30. letech. Zbytek míst bude brzy upřesněn.

V prodeji jsou již vstupenky jak na celý festival, tak pouze na jeho víkendovou část. Zakoupit si je můžete zde.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit