Máte problémy se spánkem? Bolí vás každé ráno záda? Kvalitu spánku ovlivňuje především výběr správné matrace.

Matrace a jejich vliv na zdravý spánek

Základem kvalitního spánku je především správně zvolená matrace. Výběr té správné ale může být někdy velkým oříškem.

Problémy s kvalitním spánkem trápí nejednoho z nás. Za problémem, ale většinou stojí pouhý špatný výběr matrace, na které doma spíme. Funkční matrace by měla být tvrdá, aby byla schopna se přizpůsobit vaší páteři. Zároveň nesmí při spánku docházet k borcení páteře, což často způsobují příliš tvrdé, nebo příliš měkké matrace.

Výběr matrace

Při výběru matrace je tedy vhodné se zaměřit především na ty s označením zdravotní, toto označení dnes ale bohužel používá mnoho prodejců, a většinou tak klamou svého zákazníka.

Mezi zdravotními matracemi najdete výrobky z paměťové pěny, ale i matrace pružinové, taštičkové nebo latexové.

Nejnovějším materiálem, ze kterého se matrace vyrábějí, je takzvaná studená pěna nebo také HR pěna. Ta má lepší tvarovou stálost a je pevnější.

Aby mohly matrace získat potřebné osvědčení, musí výrobce dokladovat, že materiály, ze kterých jsou vyrobeny, splňují potřebné požadavky. To platí jak o jádru matrace, tak i o potahových tkaninách. Zdravotní matrace, totiž kromě splnění materiálových a zdravotních certifikátů musí být Ministerstvem zdravotnictví zařazeny na seznam zdravotních pomůcek, takže se na ně vztahuje snížená sazba DPH.

Certifikovaným prodejcem zdravotních matrací je například společnost Matrimex, která distribuuje kvalitní zdravotnické matrace – například matrace Praha, nebo matrace Plzeň. Firma při výrobě spolupracuje s předními českými výrobci. Společnost také vyrábí kvalitní matrace přímo na míru.

Koupením matrace, ale váš spánek nezachráníte, jelikož důležité je matraci doplnit také vhodným roštem. Vždy je ale třeba myslet na to, že kvalitní matraci nikdy nekoupíte v supermarketu, ale vždy pouze v certifikovaných prodejnách.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit