Každý rok v červnu oslavuje LGBTQ+ komunita svou diverzitu nejrůznějšími způsoby. Po celém světě se v tento letní měsíc konají přehlídky, průvody a poklidné protesty, které by měly rozšířit povědomí o LGBTQ+ komunitě. A právě u příležitosti letošního oslavování lásky představuje Converse svou novou barevnou kolekci.

Kolekce Converse Pride byla poprvé představena v roce 2015. Teď přichází zpět s heslem “More Color, More Pride” a přináší hravé Chucky inspirované duhovou vlajkou s přidanou hnědou a černou, které reprezentují sílu rozdílnosti a inkluze.

Kolekce je speciální jak barevným provedením, tak domyšlenými detaily. Ikonická nášivka na boku vysokých Chuck Taylor All Star a Chuck 70 je zahalena do duhových barev, stejně jako podrážka každého modelu.

Zadní stranu tenisky zdobí nápis „DIVERSITY, EQUALITY, LOVE“.

Kromě duhových modelů tenisek byla speciálně k letošním oslavám Pride navržena i kolekce oblečení, ve které nechybí kšiltovka nebo černé a bílé tričko s duhovým nápisem.

Converse se již dlouhodobě snaží spojovat lidi po celém světě, podporovat různorodost, lásku a jedinečnost. V rámci této nové kolekce věnovala značka 1 milion dolarů na podporu globálních LGBTQIA+ komunit, včetně projektu It Gets Better, který vznikl v USA v reakci na sebevraždy teenagerů, kteří si zažili šikanu ze strany spolužáků, kvůli svojí orientaci.

Kolekce je dostupná v prodejně Converse ve Westfield Chodov a u vybraných prodejců. Více informací o produktech na webových stránkách a na FACEBOOKU  a INSTAGRAMU.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit