Po třech letech mlčení se organizátoři festivalu Šamana Ztráta rozhodli uspořádat jeho další ročník. Oslovili promotérský projekt Mood pro spolupráci a díky tomu vzniká různorodý line-up s bohatým doprovodným programem. Vše se bude konat v prostředí Prachovských skal ve dnech 11. – 13. září 2020.

Festival se odehrává na dvou místech – přes den se hraje v čajovém altánu uprostřed lesa a večerní program se koná v budově rekreačního střediska Pařez. Hudební program je z většiny složen z elektronické hudby a to v jejích nejrůznějších podobách – ambient, noise, sacral noise pop nebo modular synth, na line-upu se nachází i kytary (Šimanský Niesner), voodoo-folk (Ima Teva) nebo audiovizuální performance (Simulacrum AV, Salvia). Kromě českých interpretů je festival okořeněn i projekty z Polska – duo XDZVØNX nebo klavíristka Mahjong.

Hlavním bodem doprovodného programu je experimentální film Milky Johnsona, Confessions of a Box Man s tajuplnou intervencí. Eva Césarová si připraví přednášku o psychedelikách a šamanském tabáku Rapé, který bude možnost i vyzkoušet, David Vrbík nachystá laserovou instalaci s hudebním doprovodem. V prostředí lesa Prachovských skal bude možnost veganského občerstvení, cvičení jógy, poznávání okolní flóry nebo třeba i koupání.

Šamana Ztrátu založili v roce 2013 Anežka Hošková, Jiří Kotria a Daniel Vlček, o rok později se k nim přidala i Ewelina Chiu. Festival se poté konal každoročně do roku 2016, kdy následovala tříletá pauza. Nyní se v sestavě Ewelina Chiu a Daniel Vlček (duo Bazel) festival obnovil pro další ročník. Ke spolupráci se rozhodli oslovit Terezu Odehnalovou alias Mood a vznikla nezávislá fúze Šamana Ztráta Mood. DIY přístupu se nevyhnul ani prodej vstupenek – přes samana.ztrata@gmail.com si každý individuálně může požádat o tu svou, ať už jako balíček s ubytováním a polopenzí či samotný festivalový vstup.

autor: Daniel Vlček

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit