Tuto středu, 9. 9. 2o15, Apple chystá velkou konferenci v San Francisku, na které bude představeno pár velmi zajímavých věcí. A jaké to budou?

27. srpna Apple rozeslal pozvánky na konferenci, na které bude představen nový iPhone a mnoho dalšího. Letos nese pozvánka krátký slogan “Hey Siri, give us a hint”. Konference se uskuteční 9. 9. 2015 v 19:00 našeho času.

apple-iphone-6s-event-primary-100610591-gallery

Už je to rok od vydání iPhonu 6 a 6 Plus a tak je jasné, že Apple vydá nové iPhony. Zase by to měly být 2 telefony a to se stejným designem jako 6. generace, ovšem nové iPhony budou o trochu hrubší, protože se Apple chystá použít u displeje iPhonu technologii Force Touch, která snímá jak silně tlačíte na displej, což rozšiřuje ovladatelnost telefonu. Apple také údajně zpevnil konstrukci šaši, takže už by se nemělo stávat to, že by se Vám iPhone v kapse ohnul, jako se to stávalo zejména s iPhonem 6 Plus. Velkých změn by se měly dočkat oba fotoaparáty, přední by měl mít 5 megapixelů a zadní dokonce 12 megapixelů, což by bylo největší vylepšení fotoaparátu u iPhonu v celé jeho historii. A také by podle všeho mezi současně dostupné 3 barevné varianty měla přibýt další varianta a to elegantní růžovo-zlatá, v angličtině označované jako Rose Gold. K nám se nové iPhony dostanou nejspíše až v druhé vlně, dle mého někdy v polovině října.

iphone-6-rose-gold-005

S novým iPhonem by měl přijít i nový iOS, který bude plynulejší, rychlejší a také by měl více šetřit baterii. Bude obsahovat především vylepšenou a o dost chytřejší Siri, kdy Vám například po připojení sluchátek ihned nabídne hudební přehrávač. Jedna z těch největších novinek bude však jen pro nejnovější iPad Air 2 a to Split-Screen, což je technologie, která umožňuje na iPadu rozdělit displej na 2 obrazovky tak, aby na nich současně bežely různé aplikace. Hodně velké změny také prodělala aplikace Poznámky, kde si nyní budete moci něco načtrtnout a nebo vyfotit. A jedna věc za kterou budeme my, kteří mají zakoupenou 16 GB verzi iPhonu velmi rádi je ta, že iOS 9 zabere méně místa než iOS 8.4.1, takže Vám zbyde více paměti na Vaše aplikace. Nově také přibyl “Režim nízké spotřeby”, kdy iPhone omezuje využívání energie a díky tomu Vám iPhone vydrží o dost déle. Po chvíli testování beta verze tohoto systému musím říci, že se máme na co těšit, protože iOS 9 mne opravdu nadchnul.

maxresdefault-1280x720x

Nejspíše budou představeny i nové iPady a to iPad Pro a iPad Mini 4. iPad Pro by měl být velký “nadupaný” tablet, který bude velký skoro jako MacBook. Také by měl obsahovat technologii ForceTouch jako iPhone a upotřebí ho především grafici. Další novinky by měla být nová Apple TV, kterou už Apple dlouho neaktualizoval, nové Apple Watch a Watch OS 2.

Těšíte se?


maxresdefault

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit