Vystoupit nedaleko centra z tramvaje, půjčit si ručník, relaxovat v sauně a poté se zchladit skokem do řeky. Že to zní jako scénář z nějakého filmu? Vůbec! Něco takového může zažít každý, kdo navštíví atypické lázně na AVOID Floating Gallery, kotvící na pražské Náplavce. Pokud toužíte po oddychu od ruchu velkoměsta, návštěva sezónní instalace Lázně na Lodi by pro vás měla být povinnost!

Nápad postavit saunu na lodi v centru Prahy mají na svědomí studio H3T architekti, které vedou Vítek Šimek a Štěpán Řehoř. Dříve bylo lázeňství v okolí Prahy velkou tradicí, která se do současnosti bohužel nezachovala. Lázně na Lodi vznikly s cílem vyzkoušet zájem obyvatel i návštěvníků Prahy o tuto aktivitu, prozatím se jedná pouze o pilotní projekt, který nabízí prostor přibližně pro 15 návštěvníků najednou.

pudak_orez

Jen co převlékárně zaměníte váš oděv za ručník nebo prostěradlo, začne na vás působit nezaměnitelná atmosféra – přítmí a příjemné teplo v prostoru, které osvětlují jen svíčky. Skvělý dojem z tohoto prostředí se ještě umocní, jakmile postoupíte dále do prosklené odpočívárny, z níž se můžete kochat výhledem na hejna labutí na potemnělé Vltavě a rozsvícenou Prahu. Stejný výhled na vás čeká i v samotném srdci lázní, sauně. Ta je vytopena na 90°C, což je ideální teplota, kterou si užijí jak zkušení saunaři, tak i začátečníci.

Po pár minutách máte tři možnosti, jak se zchladit – někdo se spokojí s ochlazením ve sprše, někdo se zchladí ve venkovní kádi a ti nejodvážnější mohou sestoupat po mole a skočit přímo do Vltavy. Sami jsme to vyzkoušeli a pocit, který nastane po tom, co vylezete z ledové vody, určitě stojí za to! Budete se cítit jako znovuzrození. Následně si pár minut poležíte v lehátcích v odpočívárně a celý proces můžete opakovat.

Lázně jsou otevřeny každý den od 18 do 23 hodin a vzhledem k velkému zájmu určitě doporučujeme si před návštěvou své místo rezervovat. Jedna návštěva stojí 70 Kč na osobu za půl hodiny, nemusíte si s sebou brát nic vlastního, za symbolických pár korun si můžete vypůjčit ručník nebo prostěradlo.
Pro věrné návštěvníky si můžete zřídit výhodnou permanentku – 10 vstupů včetně ručníku a prostěradla (1,5 hod) za 2000 Kč, 20 vstupů za 3900 Kč.

Pro více informací přejděte na web www.laznenalodi.cz nebo sledujte oficiální stránku na Facebooku a určitě lázně navštivte!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit