V pátek 13. listopadu vychází na značce Indies MG debutové album Tomáše Haagera. Deska se jmenuje New a je podepsaná pouze autorovým příjmením.

Vydání desky doprovází také podcast, kterým Haager přispěl do série XPLAYMIX hudebního serveru Xplaylist.cz. Shrnul na něm starší i novější skladby, na kterých se podílel v rámci různých hudebních projektů, a to jak sólově (R. Mutt, Haager) či ve spolupráci s Jiřím Burianem (Ghostmother, Burian, One Bit Wonder).

Ještě než se stal hudebníkem, působil Tadeáš Haager jako hudební publicista. Psal do Rock & Popu, spolupracoval s Českou televizí mj. na pořadu Paskvil a prošel též několika rádii, než zakotvil na Radiu 1, kde působí dodnes. Paralelně se svými hudebními aktivitami se Haager zabývá i spojením hudby a obrazu, ať už coby člen videoartové dvojice TV Tiger či jako režisér videoklipů (mj. Floex, Adrian T. Bell nebo Karaoke Tundra).

Jeho podcast je dalším přírůstkem do série XPLAYMIX, kam pravidelně přispívají domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další lidé, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. V minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Aid Kid, Greg Roberts (Dreadzone) či  kapela Vessels.

Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit