Láska prochází žaludkem a tak není divu, že mnoho Čechů se rozhodlo oslavit letošní Valentýn dobrým jídlem a pitím. Ze statistik online gastronomického průvodce Zomato vyplývá, že lidé byli ochotni na svátek všech zamilovaných sáhnout hlouběji do peněženky.

Například v Praze uživatelé v průběhu valentýnského týdne hledali dražší podniky než obvykle. Průměrná cena pro dva u hledaných podniků, která v případě restaurací zahrnuje předkrm, dva hlavní chody, dva dezerty a dvě piva či nealkoholické nápoje, stoupla oproti běžnému týdnu o 113 %.

Infografika Valentýn Praha

Zatímco muži si chtěli pochutnat hlavně na burgerech, ženy upřednostňovaly lehčí asijskou kuchyni.

Zomato v Praze poskytuje kompletní informace o 6 tisících podnicích a to včetně aktuálních jídelních a nápojových lístků. Prostřednictvím webu či mobilní aplikace si uživatelé mohou u každého podniku dohledat otevírací dobu, informaci o tom, zdali je podnik nekuřácký, cenu půllitru piva, stejně jako recenze a hodnocení ostatních uživatelů. To vše jim pomůže při rozhodování, kam zajít s přáteli na skleničku. Zároveň se mohou nechat inspirovat tematickými kolekcemi vytvořenými Zomato týmem.

Ať již hledáte místa, kde vám připraví bezlepkové pokrmy nebo kam zajít na super sushi či pořádný burger, na Zomatu najdete vždy ten správný podnik.