Norský DJ, který si říká Kygo, předvede svoji show v pražském Fóru Karlín už 9. dubna.

Všichni, kdo si aspoň občas poslechnou rádio, zkouknou Óčko či MTV, nebo s přáteli zajdou do klubů, určitě nepřeslechli minimálně dva songy. Firestone a Stole The Show bezpochybně patří mezi největší hity letošního roku.

Kdo za nimi ale stojí? Norský dvacetičtyřletý DJ, známý pod přezdívkou Kygo. Naučil se hrát na piáno už v šesti letech a v patnácti začal s produkováním vlastní hudby. Tím překvapivější je, že začal studovat byznys a finance na univerzitě ve Skotsku.

Začal dělat neoficiální remixy pro spousty interpretů, až si ho všiml Avicii nebo třeba Chris Martin z Coldplay, aby s ním navázali spolupráci. Tím se taky v podstatě rozjela na plné obrátky hudební kariéra téhle norské senzace, který kromě již zmíněných dvou songů vydal i song Here For You s Ella Henderson nebo Sexual Healing s Marvin Gaye. A v únoru příštího roku plánuje vydat již dlouho očekávané debutové album.

Lístky na koncert, který proběhne 9. dubna ve Fóru Karlín, se začnou prodávat 11. prosince v první vlně za 690 Kč a následně za 790 Kč přes sítě GoOut a Ticketpro.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit