Norský DJ, který si říká Kygo, předvede svoji show v pražském Fóru Karlín už 9. dubna.

Všichni, kdo si aspoň občas poslechnou rádio, zkouknou Óčko či MTV, nebo s přáteli zajdou do klubů, určitě nepřeslechli minimálně dva songy. Firestone a Stole The Show bezpochybně patří mezi největší hity letošního roku.

Kdo za nimi ale stojí? Norský dvacetičtyřletý DJ, známý pod přezdívkou Kygo. Naučil se hrát na piáno už v šesti letech a v patnácti začal s produkováním vlastní hudby. Tím překvapivější je, že začal studovat byznys a finance na univerzitě ve Skotsku.

Začal dělat neoficiální remixy pro spousty interpretů, až si ho všiml Avicii nebo třeba Chris Martin z Coldplay, aby s ním navázali spolupráci. Tím se taky v podstatě rozjela na plné obrátky hudební kariéra téhle norské senzace, který kromě již zmíněných dvou songů vydal i song Here For You s Ella Henderson nebo Sexual Healing s Marvin Gaye. A v únoru příštího roku plánuje vydat již dlouho očekávané debutové album.

Lístky na koncert, který proběhne 9. dubna ve Fóru Karlín, se začnou prodávat 11. prosince v první vlně za 690 Kč a následně za 790 Kč přes sítě GoOut a Ticketpro.