Jen abych vám na začátek nějak názorně ukázal to, jak moc je bota CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL-STARS ikonická, řeknu vám jedno číslo. 60 %. 60 % Američanů vlastní nebo vlastnilo aspoň jeden pár těchto sneakers, což je neuvěřitelné číslo!

Roku 1908 vznikla firma Converse Rubber Corporation založena mužem jménem Marquis Mills Converse. Ze začátku firma vyráběla různé gumové pracovní boty. Později se rozhodli v to, že aby byli více efektivní, začnou kromě pracovních bot vyrábět i boty atletické. Tím, že byl v té době velmi populární basketbal a firma v tom viděla jejich budoucnost, tak začala vyvíjet boty, které by se mohly nosit i na basketbal. Než však první model určený pro hraní basketbalu vznikl, dalo to hodně práce – vývoj, výzkumy… a první verze basketbalových All Stars vznikla roku 1917. První verze měla hnědou barvu s černou podrážkou.

First CW

Existuje přes 1 500 různých variací těchto bot, vznikly snad ve všech barvách a v kolaboracích například se značkou Comme des Garçons.

statistics

To je pro tento článek vše, denně vídám po městě hodně lidí, co na sobě mají Converse, takže určitě pošlete váš pár do komentáře a napište mi i jaký další legendární pár tenisek si mám vzít na starost pro příští článek!