Madonna i kapela U2 spolu s Eagles Of Death Metal v posledních dnech vyjádřili znovu solidaritu ve spojení s teroristickými útoky v Paříži.

O teroristických útocích, které se před měsícem staly v Paříži, ví celý svět, který také vyjadřoval solidaritu všem obětem a jejich pozůstalým. Nejvíce lidí přišlo o život v hudebním klubu Bataclan při vystoupení americké rockové skupiny Eagles Of Death Metal, kterou jsme mohli letos vidět i u nás. Jedná se tak po Charlie Hebdo o další útok na naši svobodu. Útok na naši kulturu a svobodu slova.

Snad všichni umělci se na sociálních sítích k útokům vyjádřili, ale jen pár z nich svoje vystoupení speciálně věnovalo právě Paříži. Kromě Celine Dion na udílení cen American Music Awards, kde zazpívala Hymne a L’Amour, se do popředí dostala především Madonna, která na svém koncertě hned po útocích věnovala minutu ticha všem obětem a poté si s ní necelých 40 tisíc lidí zazpívalo Like a Prayer. Ten samý song ještě spolu s Ghosttown a Imagine od Johna Lennona spontáně akusticky zazpívala po svém pařížském koncertě na náměstí Place de La Republique.

Ale i tohle předčilo víkendové vystoupení rockerové kapely U2, která si tak vynahradila zrušený koncert těsně po útocích. Dalo by se to považovat za další řadový koncert, ale na tenhle si k sobě pozvali Eagles Of Death Metal, kteří po útocích vystoupili vůbec poprvé a Bono je tak uvítal slovy: “Tu noc přišli o své pódium a my jim tudíž dneska půjčíme to naše.”

Hudba je jedna z nejsilnějších zbraní, které máme. Neměla by být zneužita k nenávisti a rozdělovat lidi, ale měla by je naopak sjednocovat a šířit mezi nimi lásku. A to přesně o víkendu U2 společně s Eagles Of Death Metal potvrdili, když zahráli právě song People Have The Power od Patti Smith. Na video se můžete podívat zde.