Madonna i kapela U2 spolu s Eagles Of Death Metal v posledních dnech vyjádřili znovu solidaritu ve spojení s teroristickými útoky v Paříži.

O teroristických útocích, které se před měsícem staly v Paříži, ví celý svět, který také vyjadřoval solidaritu všem obětem a jejich pozůstalým. Nejvíce lidí přišlo o život v hudebním klubu Bataclan při vystoupení americké rockové skupiny Eagles Of Death Metal, kterou jsme mohli letos vidět i u nás. Jedná se tak po Charlie Hebdo o další útok na naši svobodu. Útok na naši kulturu a svobodu slova.

Snad všichni umělci se na sociálních sítích k útokům vyjádřili, ale jen pár z nich svoje vystoupení speciálně věnovalo právě Paříži. Kromě Celine Dion na udílení cen American Music Awards, kde zazpívala Hymne a L’Amour, se do popředí dostala především Madonna, která na svém koncertě hned po útocích věnovala minutu ticha všem obětem a poté si s ní necelých 40 tisíc lidí zazpívalo Like a Prayer. Ten samý song ještě spolu s Ghosttown a Imagine od Johna Lennona spontáně akusticky zazpívala po svém pařížském koncertě na náměstí Place de La Republique.

Ale i tohle předčilo víkendové vystoupení rockerové kapely U2, která si tak vynahradila zrušený koncert těsně po útocích. Dalo by se to považovat za další řadový koncert, ale na tenhle si k sobě pozvali Eagles Of Death Metal, kteří po útocích vystoupili vůbec poprvé a Bono je tak uvítal slovy: “Tu noc přišli o své pódium a my jim tudíž dneska půjčíme to naše.”

Hudba je jedna z nejsilnějších zbraní, které máme. Neměla by být zneužita k nenávisti a rozdělovat lidi, ale měla by je naopak sjednocovat a šířit mezi nimi lásku. A to přesně o víkendu U2 společně s Eagles Of Death Metal potvrdili, když zahráli právě song People Have The Power od Patti Smith. Na video se můžete podívat zde.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit