Minulý týden oznámilo vedení KVIFF, že se kvůli pandemii koronaviru přesouvá letošní ročník až na příští rok. Sudety se bojí o svá živobytí, dealeři se připravují na finanční krizi a já si o sobě nepřečtu na Blesku.

Nejlepším obdobím pro návštěvu Prahy je rozhodně začátek července, jelikož to nikdo v Praze zrovna není. Všichni jsou totiž ve Varech, který se na týden stanou novou pražskou čtvrtí kvůli konání filmového festivalu. Nažhavte instagramy, oblečte svoje nejlepší hadry, kupte si plzeň v plastu, blížíme se do zastávky “šňupu jen příležitostně a jednou jsem viděl Spalovače mrtvol” aneb ve Varech se koná KVIFF.

Strašně rád koukám na filmy, piju pivo a nemůžu se vynadívat na prsa Jenovéfy Bokový, která mě má aktuálně na Instagramu v bloku. Takže já jezdit každoročně do Varů naprosto miluju. Miluju jezdit do Karlových Varů, když se koná filmový festival, a hrát si tam na něco víc, i když spím na karimatce v jednom pokoji s dalšími šesti lidmi a do skleničky od šampaňskýho si leju vodku za 89 Kč z Alberta naproti autobusáku. Jediný okamžik, kdy piju nealkoholický nápoj, je, když piju v kocovině z pramenu Libuše. Neznám nic lepšího než krást chlebíčky z cateringu filmových štábů a sledovat u toho opilýho Jirku Macháčka. Zkrátka šary vary.

Seber, co můžeš.

Šary Vary

Jenže vedení karlovarského filmové festivalu minulý týden oznámilo, že se festival pro tento rok ruší a přesouvá až na rok příští. Koronavirus už mě začíná srát. Tímto oznámením hodil KVIFF půlce Prahy vidle do plánů, jak si v létě zvýšit své společenské postavení. To, že si většina Pražáků nedá slavnostně čáru na polorozpadlých záchodech v Thermalu, se dá ještě přežít, ale co budou dělat Vary, jimž tento fakt silně zasáhne do ekonomiky?

Protože s upřímností mně blízkou, je nutné si přiznat že Vary jsou jinak naprosto prázdnou dírou bez jakéhokoliv dění. Vary jsou doslova postavený v díře mezi dvěma kopci. Myslí někdo navíc na ty nebohé kokainové dealery, co přišli o většinu svých letních příjmů?

ranní hygiena našeho redaktora
Ranní hygiena našeho redaktora (mě).

Jsem smutný, že nepotkám své přátele z Prahy, které normálně potkávám jen jednou ročně ve Varech, jsem smutný, že opět nebudu moc zaspat Spalovače mrtvol, každopádně aspoň si o sobě nepřečtu na Blesku článek o tom, jak si čistím nahý zuby ve fontáně v pravé poledne.

KVIFF je zkrátka důležitou kulturní součástí naší společnosti plnou skvělých filmů a zážitků. A i když si z toho teď všichni děláme srandu, tak se tam příští rok opět sejdeme a budeme stejně trapný jako roky předešlý.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit