V neděli 7. 4. 2019 se na Technické univerzitě v Liberci, budově G, Univerzitní náměstí 1410, uskuteční již třetí ročník konference osobního rozvoje Rise and Shine – Mysli, mluv a naslouchej, která je určena studentům a absolventům VŠ všech oborů. Událost propojí špičkové lektory, inspirující osobnosti a aktivní mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat.

Vystoupí 4 řečníci – odborníci v oboru komunikace. Jedním z nich je spisovatel a mind-up komik Jiří Charvát, který je dvojnásobným mistrem ČR ve slam poetry.

Těšit se můžete na Hanu Ondruškovou, která vyučuje time management a prezentační dovednosti a ve své přednášce vám vysvětlí, jak je třeba při vzájemné interakci zohlednit, že je každý jiným osobnostním typem.

Jak rozlišit pravdu od dezinformace či propagandy? Šéfredaktor reportážní publicistiky ČT a investigativní novinář Marek Wollner přiblíží svoji představu o úloze novináře v době postfaktické.

Asi nebude třeba nikomu představovat Jaroslava Duška, herce a improvizátora, vyznavače alternativního způsobu života a propagátora toltécké moudrosti knihy Čtyři dohody Dona Miguela Ruize na téma osobní svobody a štěstí. Dohody budou také tématem jeho přednášky.

Součástí nedělního programu bude také jedinečný koncept interaktivního networkingového setkání partnera konference Net Forest. Cílem je navzájem propojit zajímavé lidi pro budoucí spolupráci a rozvoj svých aktivit.

Během konference se nezapomeňte zastavit u interaktivních stánků, kde se můžete těšit na zajímavé informace a také na hry a soutěže, které pro vás studentské a neziskové organizace připravují.

Kdo upřednostňuje praktické zkušenosti, může se den předtím, v sobotu 6. 4. dopoledne, na Kolejích Harcov, zúčastnit workshopu pod vedením Sylvie Šulcové. Naučí se, co má udělat, když chce co nejlépe prodat svoji myšlenku. Odpoledne se pak účastníci spojí do týmu a budou pod vedením Terezy Kráčmarové při hře Fakescape čelit manipulativním technikám, při kterých se neobejdou bez ověřování informací a schopnosti rozpoznávat jejich kvalitní zdroje.

Podobně před samotnou nedělní konferencí proběhne od 8:00 workshop, při kterém budou účastníci moci sdílet své osobní zkušenosti s vlastní pamětí a dostanou praktické tipy od certifikované trenérky paměti Hany Habartové.

Konference Rise and Shine – osobní rozvoj se konají už od roku 2013 a “Mysli, mluv a naslouchej” je již 28. konferencí v řadě. Za tu dobu prošlo inspirativními přednáškami, workshopy a osobnostními testy více než 4,5 tisíce studentů a absolventů, zapojilo se více jak 50 vysokých škol a univerzit a vystoupilo přes 260 zajímavých řečníků a koučů, mezi nimi moderátorka Adéla Banášová, bývalý ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit či spisovatel Michal Viewegh.

Více informací najdete na webu a také na facebookové stránce.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit