Devítiletého (skoro desetiletého) Michala Floriana, známějšího pod přezdívkou Misha, hlavní postavou kanálu Mishovy šílenosti, pro většinu, co sledující internet a především YouTube, netřeba představovat. Je autorem několika virálních videí, především písní o počítačových hrách, ale i jiných tématech. Jeho sledovanost v poslední době na česko-slovenské scéně nemá obdoby, a tak si možná mnozí z vás kladou otázku, jaké z toho může mít takový malý klučina příjmy?

Téměř 600 000 odběratelů, přes 110 000 000 zhlédnutí. To jsou čísla, která zdobí kanál Mishovy šílenosti, jehož obsah tvoří bratři Michal (Misha) a Oldřich (Metadon) Florianovi. Rozhodně největší úspěch doposud mělo video o hře Pokémon GO, které má v současné chvíli něco přes 46 miliónů zhlédnutí, ale i ostatní videa mají ve většině případů s přehledem přes milion.

Jak jistě víte, videa na YouTube jsou možná zpeněžit, a to pomocí služby Google AdSense. Dle počtu zhlédnutí jde pak u každého youtubera orientačně vypočítat jeho příjmy, i když kromě pouhého počtu zhlédnutí je dále třeba zohledňovat i délku videí, obsah, cílovou skupinu atd. A samozřejmě také to, že u většiny youtuberů není hlavním zdrojem příjmu AdSense, ale product placementy a podobně.

Před pár dny Misha na svém Facebooku zveřejnil v reakci na výpadek Googlu screenshot grafu (zde), který znázorňuje jeho příjmy z videí za Google AdSense, čímž dal (nechtěně?) svým fanouškům a haterům možnost detailněji si vypočítat, kolik mu videa nesou. Pokud opomineme aspekty jako různé provize, daně a podobně, snadno můžeme pomocí vzorce 1.300 $ (průměrné denní příjmy) x 30 dní (měsíc) dopočítat, že za měsíc si Misha přijde na 39.000 dolarů, což je v přepočtu něco “málo” přes 1.000.000 českých korun!

zdroj: Facebook.com

To jen tak někdo ve svých 9 letech nemá, co? 🙂

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit