Mít svůj vlastní web – to není žádná legrace, i když si to řada těch, kteří svůj vlastní web nemají, myslí. Webová stránka je sice dobrým nástrojem k tomu, abychom si dobře přivydělali, ale na druhou stranu se kolem ní musí neustále točit celý svět. I když si najmete skvělého SEO konzultanta, někdo si může najmout ještě lepšího, a tak neustále svádíte konkurenční boje a předháníte se v tom, kdo bude mít daný web první ve vyhledávání a kdo nikoliv. SEO konzultant se však nestará jenom o optimalizaci webu pro vyhledávače, ale také si ho můžete najmout i s tím, že se postará i o texty a celkový obsah webu. Takové služby samozřejmě většinou neposkytuje jenom on sám, ale najme si na to někoho dalšího, a sice copywritera, který se mu o obsahu bude starat.

Přesně to, že nemusí SEO konzultant psát i texty a najme si na to někoho jiného, mu umožňuje to, že se může starat o aktuální novinky v této oblasti. Správný a dobrý konzultant by totiž měl vědět, co se v jeho branži děje. Některé novinky a inovace ho mohou překvapit, jiné se ho mohou dotknout pozitivně, jiné mu můžou zkomplikovat profesi. Přehled o nich však musí mít každý.

Jakých novinek jsme se tedy doposud dočkali v oblasti SEO za tento rok? Pojďme si říct ty nejzajímavější, o nichž bychom měli vědět.

• Emotikony ve vyhledávání

Smajlíky a emotikony se staly doslova každodenním partnerem, jenž nás provází životem. Vyjadřují za nás naše pocity v internetové konverzaci, a tak ten, s kým se dorozumíváme, moc dobře ví, jak se cítíme a jak vypadáme při dané situaci v daném okamžiku. Najednou se dostaly také i do vyhledávání Googlu, což působí opravdu kreativně.

• Nakupování pomocí hlasového vyhledávání

Google se už tradičně postaral o nejvíce novinek v oblasti SEO. V červnu dokonce překvapil s tím, že se během následujících několika měsíců spustí zhruba jedenáct novinek a inovací v Google Marketing Next. Tou nejzajímavější je například nakupování pomocí hlasového vyhledávání na mobilním telefonu.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit