Temná vlhká místnost bez světel a bez oken, strašidelné zvuky a obrovské zamčené železné dveře, které Vám brání v cestě za denním světlem… i tak by mohla vypadat představa o únikových hrách nebo únikových místnostech a v některých případech se s podobnými hardcore únikovými hrami můžete opravdu setkat. Realita je však ve většině případech této představě na hony vzdálená a únikových her se bát rozhodně nemusíte. Nebo ano?

Jaká je realita?

Únikové hry opravdu vycházejí z toho, že jste uzavřeni v nějaké místnosti a Vaším úkolem je dostat se z ní ven. Únikové hry na motivy horrorů či nešťastných událostí svým příběhem a atmosférou tyto představy do jisté míry mohou naplňovat, v případě těch ostatních únikovek se ale budete obávat pouze toho, že je nestihnete dokončit ve stanoveném čase.

Co si budeme povídat, představa, že jste uzavřeni v uzamčené místnosti, je sama o sobě pro hodně lidí nepříjemná i bez toho, aby člověk trpěl klaustrofobií. To ale určitě neznamená, že lidé, trpící klaustrofobií, by únikové hry nemohli hrát. Ve většině případů je hrát mohou, záleží na hře samotné a jejím provozovateli.

Únikové hry jsou vesměs bezpečné a jejich primárním účelem je skvělá zábava. Na bezpečí hráčů se kladou vždy ty největší nároky a záleží tedy spíše na tématu hry, množství a intenzitě dalších vjemů, kde provozovatel hry vždy stanoví, zda je či není pro klaustrofobiky, ale třeba i pro epileptiky, úniková hra bezpečná. Stačí se tedy jednoduše zeptat obsluhy.

Na své si ale samozřejmě přijdou i lidé, kteří se bojí rádi. Přestože jsou únikové hry hlavně o zábavě, spolupráci a logickém uvažování, ve chvíli, kdy máte uniknout z bunkru, než ho zničí samodestrukční systém, Vám do smíchu nejspíše moc nebude.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit