Kanye West na svém Twitteru již oznámil, že chystá novou desku a ne jen jednu. Nikdo ale nečekal, jak rychle vyjde. Před měsícem Life Of Pablo, dnes Turbografx16.

Nejdiskutabilnější jméno v aktuálním hudebním průmyslu je bezpochyby Kanye West, který už dávno opustil vody svého milovaného hip-hopu, ale stal se taktéž ikonou popu a módy. Nikdo v lidech nezbuzuje tolik emocí. Samozvaný génius, bůh, vizionář a taktéž možná budoucí prezident Spojených států amerických dnes vydal v pořadí deváté studiové album.

Cover je opět nevšední a osobitý.

Sám Kanye toto album označil za největší úlet své kariéry. Deska je plná elektronických beatů a vybuchujících pixelových retro raket. Ovšem je do toho vmíchaný aktuální trendový funk a jazz. Pokud jste se ztráceli ve spletitých přechodech hudebních žánrů na Life of Pablo, zde se West teprve pořádně vyřádil. Album nešetří sebechválou, například na skladbě “Ego” nám West sděluje, že nevidí žádný problém v jeho přehnaném sebevědomí. Na “Yeezy upgrade” vychvaluje svoji novou módní kolekci z “Yeezy Season 3” a do toho mu na refrénu hostuje mladičký rapper Desiigner. Z názvu písní se dá jednoduše poznat, o jakou tématiku se jedná. Z neznámých důvodů tracklist ani samotná deska neobsahuje devátou skladbu. Začínají se na internetu objevovat spekulace o nepřítomnosti této písně. Největší pravděpodobnost příkládaji fanoušci důvodu, který Kanye již ve spoustě rozhovorů vysvětloval. Devítka mu jednoduše od malička přínáší smůlu. Babička mu tragicky zemřela právě devátého června a vzhledem k tomu, že osmého června slaví nerozeniny, prohlásil, že to byly ty nejhorší narozeniny na světě. Možná se dočkáme pozdějšího vydání této skladby a bude pojednávat právě o této tématice.

Na desce se objevují Kanyeho politické vize. Svoje jedinečné nápady, které by hodlal zrealizovat, nám přináší na písni “2020 (New President)”. Každopádně jeho rivalem se nejspíš stane Amerikou zmítaný Donald Trump, a proto musí už teď tvrdě zaútočit na jeho osobu. K této příležitosti si přizval na featuring Kendricka Lamara. Společně jim to klaplo a vytvořili jeden z nejvtipnějších dissů jménem “Mc’Donald Trump”. Nebáli se vyjádřit nesouhlas s Trumpovým rasismem a nestabilitou názorů. Závěrečný song “Turbografx16” je asi tím nejlepším, co deska nabízí. Jedná se o banger tohoto roku. Kanye na Twitteru oznámil, že neotálel ani vteřinu a točí se na něj klip, nezapomněl dodat, že track překoná i obrovský uspěch skladby “Mercy”. Lil Wayne, 2chainz, Pusha T, Wiz Khalifa a Jay Z, to jsou jména obsazená na tomto bangeru. Deska vychází pouze na streamovací službě Tidal, ale netrvalo dlouho a unikla volně na internet. Stáhnout si ji můžete zde.

kanye west turbografx16_2

Držíme Kanyemu palce v jeho dalších projektech, ať už hudebních, politických, či módních. Považujeme jeho nový počin za jeden z nejprůlomovějších. V neposlední řadě se těšíme na další z jeho neočekávaných alb, při kterých využívá své bezmezné kreativity.

 

(Tento článek vznikl 1. 4. 2016 jako aprílový žert.)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit