Podivuhodné cesty Julese Verna jsou pestrou inscenací, která propojuje tanec, činohru, hudbu a videoprojekci, jak se dá od Laterny magiky očekávat. V této hře převažuje hlavně činohra sem tam doprovázená tanečními variacemi, ale i zpěvem.

Děj se odehrává ve filmovém ateliéru v době počátků filmového průmyslu – na začátku minulého století, v němž se bláznivý režisér, výstřední kameraman a snaživá asistentka pokoušejí zfilmovat slavný Vernův román Tajuplný ostrov. Další herci tedy hrají, že hrají, což je pro diváka velmi zábavné a zajímavé.

Postava samotného Julese Verna se v představení nevyskytovala zdaleka tolik, jak bychom podle názvu inscenace mohli usuzovat. Zpočátku ho ostatní postavy dokonce do jisté míry zastiňují, v průběhu se ale sám ocitne mezi herci a přejímá roli kapitána Nema. Finální scéna, kde Verne umírá, je “labutí písní jeho života,“ říká režisér David Drábek.

V materiálech tvůrci slibují, že celé představení bude vyplněno humorem a nadsázkou, což je bezpochyby splněno. Skvělé kostýmy Simony Rybákové, velice působivá scéna spolu s projekcí a světelnými efekty utvořily dokonalý celek, který lze doporučit všem, kteří chtějí strávit příjemný a intelektuálně nepříliš náročný večer.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit