Southpaw, v českém znění (které půjde do kin) “Bojovník”, je film, pro který složil úvodní soundtrack sám Eminem. Jenomže z jedné písničky se vyklubalo celé album plné rappových velikánů a zejména labelu Shady Records, protože rapperů ze zmiňovaného labelu tam bude nejvíc.

Již oznamovaný film pojednává ve zkratce o boxerovi, kterého manželka prosí o odchod z ringu kvůli své dceři.  Na večírku, kde odchod nakonec vyřkne oficiálně se semele nehoda a následně jeho manželka umře a ztratí vše, dceru, manželku, kariéru a dostane se na dno. Proto je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Jednoduše je to už ohrané klišé, které stále baví, ale tou nejzásadnější věcí je soundtrack k tomuto filmu.

Samotný soundtrack jako pilotní skladbu měl na starosti Eminem. Jednalo se o track jménem “Phenomenal” (poslechnout si ho můžete zde nebo dokonce s českým překladem zde). Samozřejmě, že skladba nepojednává o ničem jiném než o příběhu, jak se dostat z ničeho na vrchol.

“Kdo se ti kurva vysmíval, když jsi bojoval? Už tu není místo na to, abys odpovídal těm všem sráčům.”

Chvíli po tomto songu se začalo pošuškávat, že by k tomu mělo být i údajné samotné album jako jeden velký soundtrack. Stačilo pár týdnů a už tu máme oficiálně oznámený velký soundtrack s bohatostí rappové hvězdy.

Southpaw
Southpaw (zdroj: twitter.com)

Jak můžete vidět, nachází se tam velká řada zastoupení interpretů z labelu Shady Records. Hned na druhé skladbě “Kings Never Die” je Eminem, na featuringu má napsanou americkou popovou zpěvačku Gwen Stefani, kterou můžete znát díky jejímu nestárnoucímu hitu “Hollaback Girl”. Dále na třetím tracku Beast” se sejde sám velký Busta Rhymes, Tech N9ne a objeví se tam také právě z Shady Records KXNG Crooked ze Slaughterhouse.
Šestý track “Raw” a devátý “All I Think About” má na svědomí Bad Meets Evil aneb dvojka Eminem & Royc Da 5’9. Jednu skladbu tam má také Slaughterhouse a PRhyme, takže tímto směrem to vypadá trochu jak Eminemova poslední kompilační deska celého labelu “Shady XV”, ale to by se na tom nesměl objevit například velice ceněný The Weekend, The Notorious B.I.G s legendárníma Bone Thugs N Harmony nebo na jedné skladbě malý zrzavý Action Bronson a Joey Badazzzz. Ve filmu si zahraje jeden z největších hustlerů ve hře 50 Cent a též přispěje jednou skladbou na album.
Výkonného producenta dělá Eminem a má to celé na starosti. Krátký snippet k některým skladbám už unikl, sice v horší kvalitě, ale přesto můžete okusit krátkou ukázku.

Zajímavostí k samotnému filmu je, že film byl původně plánovaný jako pokračování  snímku 8 Mile, kde si měl svoji úlohu zopakovat Marshall (Eminem). Kvůli změně scénáře se z této myšlenky upustilo.

Eminem(zdroj-moviepilot.com)
Eminem (zdroj: moviepilot.com)

Film jde do českých a slovenských kin 23. 7. 2015 a den poté, 24. července, vychází deska. Myslím si, že se můžeme dočkat pořádného a kvalitního rapu. Eminem to přece ani jinak neumí. Žádné novodobé básničky a zpívačky, tohle bude drsnej rap k drsnému filmu, který si nebere servítky.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit