Karlův most přivítá léto jógou. Poprvé v historii proběhne na jedné z nejvýznamnějších českých památek vedená lekce jógy, kterou na klavír doprovodí Karel Havlíček. Pražané se tak připojí k významným světovým metropolím a oslaví spolu s nimi 21. června Mezinárodní den jógy.

V rámci celosvětových oslav se každoročně konají akce, které mají spojovat lidi prostřednictvím jógy propojené s významným místem. Newyorčané cvičí na Times Square, Pařížané na Eiffelově věži a lidé ze Sydney zase v Opeře. A letos se k nim přidají také Pražané, kteří při východu slunce přivítají ranní lekcí první letní den na Karlově mostě.

Studio Yoga Movement v rámci svého projektu Yoga Movement Experience již v minulosti podobné akce uspořádalo. Lidé si tak mohli jógu zacvičit například v Paláci Lobkowicz na Pražském hradě nebo ve Křižíkově fontáně. Jako další si z významných pražských míst vybrali Karlův most.

V 5 hodin ráno odstartuje hodinová lekce, kterou povede zakladatelka Adéla Porubská. Na klavír ji doprovodí významný český skladatel Karel Havlíček. V kombinaci s kouzlem Staré Prahy za časného rána se tak nejen Pražanům naskýtá příležitost na vskutku neobvyklý start dne. „Tato netradiční ranní lekce jógy má být především nezapomenutelným zážitkem. Karlův most na vás dýchne svou jedinečnou atmosférou, jóga vám ji dovolí načerpat plnými doušky a Karel Havlíček celý zážitek umocní hrou na klavír,“ dodává Adéla Porubská, majitelka studia Yoga Movement.

Pokud byste se rádi zúčastnili, navštivte webové stránky yogamovement.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit