Festival mladé módy Arcolor i letos chystá soutěž mladých talentů o titul ArFashion Designer. Její nezbytnou součástí je odborná porota. Tak jako každý rok i letos byly do poroty vybráni lidé jejichž profese jsou úzce spjaty s českou módní scénou. 6 porotců rozhodne o osudu přihlášených návrhářů, kteří touží po zářné dráze módního návrháře. 6 porotců vybere 8 finalistů a následně vítěze – ArFashion Designer 2015. Čtěte dále a odhalte letošní porotu, která má k návrhářským kolekcím rozhodně co říci.

Lenka Vacvalová

Slovenská kráska, která miluje extravaganci a na slavnostní příležitosti volí především róby z dílen českých a slovenských návrhářů. Lenka Vacvalová má k módě velmi blízko, moderuje Fashion TV a pořad FASHION TIME na Óčku. A to není vše, Lenku baví i samotné navrhování oděvů a její fanoušci i všichni ti co mají rádi stylové věci se mohou těšit na její vlastní kolekci šatů, která vznikne pod značkou ALAE by Lenka Vacvalova.

Monika Drápalová

Stejně jako loni se i letos v porotě objeví Monika Drápalová. Přední česká návrhářka, která loni získala ocenění Designér roku. Letos tak vítězové cen Czech Grand Design přebírali jako ceny stylové kimono navržené Monikou Drápalovou. Žena co perfektně zvládá své řemeslo a dobře ví, co obnáší role módního návrháře, je zajisté právem v roli porotkyně soutěže ArFashion Designer.

Denisa Přikrylová

Žena, která vytváří iluze, to je Denisa Přikrylová. Mnozí z vás ji jistě znají jako stylistku z Dolce Vita. Pro práci stylisty je nezbytné estetické cítění a to Denisa rozhodně má. Umí vykouzlit nádherné obrazy a ví, co je krásné a co je móda. Práce stylisty je tvrdá dřina a než si Denisa svůj vysněný post vydobyla trvalo to dlouhých 8 let. Ale ta cesta se rozhodně vyplatila, jelikož práce stylisty Denisu ohromě baví.

Česlav Jaroš

Již stálicí mezi porotci je ak. mal Česlav Jaroš, který má s oborem bohaté zkušenosti. Ty také předává svým studentům na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze. Dále je také zakladatelem Studia figurální kresby DOMINO. Česlav Jaroš se věnuje především pánské módě a o českém módním průmyslu má velký přehled. Ví tak, co je pro udržení v branži důležité a co budoucímu ArFashion Designerovi nesmí chybět.

David Severin

Dvorní fotograf Arcoloru David Severin nefotí jen pěkné ženy, ale také chutná jídla, na která při pohledu na fotografii dostanete okamžitě chuť. Umí skvěle pracovat se světlem, má skvělé nápady, bezvadně ovládá fotoaparát, skvěle pracuje s lidmi a především ví, co vypadá dobře. Málokdo ale ví, že David studoval tanec. Jako tanečník tak ví, v jakých pózách vypadá tělo nejdokonaleji a všechny před objektivem tak umí k této dokonalosti nasměrovat. Umění má zkrátka v krvi.

Libor Šula

Libor Šula v roce 2002 zvítězil v prestižní soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards a stal se Kadeřníkem roku ČR a SR. V roce 2003 se z něj stal tzv. „Local ambassador“ firmy Schwarzkopf Professional ČR, kdy spolupracuje na mezinárodních projektech a prezentuje kadeřnické umění na českém trhu. A protože kadeřník má svou profesí k módním návrhářům velmi blízko nesmí tak chybět mezi porotou. Účes je nezbytnou součástí celé vizáže a dokáže tak dokonale podtrhnout celý outfit.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit