Dva významné dny v módním světě, dávající šanci mladým a talentovaným návrhářům, jsou za námi.  Viděli jsme 14 kolekcí od 14-ti nadaných mladých lidí, kteří ukázali co v nich je. Devět z nich se představilo v rámci soutěže ArFashion Designer 2015, která ve čtvrtek 10. 9. odhalila vítěze. Vítěz byl vybrán odbornou porotou a za rok vystřídá Terezu Havránkovou v navržení kolekce určené na molo pod širým nebem. Tato unikátní přehlídka nechyběla ani letos a fashion maraton zahájil celý festival.

Středa patřila především loňské vítězce ArFashion Designer Tereze Havránkové, která ovládla ulice Prahy svou kolekcí Můj kraj.  Na 3 km dlouhé molo byli letos poprvé vysláni módní blogeři a blogerky v doprovodu kapely Barrel Battery a letos poprvé nekráčel módní průvod na jehlových podpatkách.

Jehly byly nahrazeny stylově, za vysoce módní a nestárnoucí obuv adidas Originals Superstar. To uvítali především samotní blogeři a blogerky, kteří si chůzi po „mole“ v pohodlné a trendy obuvi patřičně užívali. Kombinace Superstar a kreativní kolekce Terky Havránkové, byla naprosto nepřehlédnutelná a v pražských ulicích vzbudila patřičné nadšení.

Blogeři a blogerky ukázali, že to, že nejsou profi modelky a modelové nevadí, ale naopak. Do módního průvodu vložili patřičný elán a svůj osobitý styl, čímž celý průvod nabyl na uvolněnosti a hravosti. Sršící energie z kolekce Terky Havránkové a blogerů samotných ještě zdůraznila doprovodná kapela Barrel Battery se svými brazilskými rytmy, které roztančily nejen blogery, ale i kolemjdoucí.

A kdo, že nám pomohl v ulicích vykouzlit takto úžasnou atmosféru a měl chuť využít jedinečnou příležitosti užít si fashiom maraton v kolekci Terky Havránkové a adidas Originals Superstar na nejdelším mole světa v rámci Festivalu mladé módy Arcolor?  Blog Femme Ameria s Nikol Kouklovou, Jana Janata a Janina Schwarz z Love Fashion, Oliwye Soukupová za Everyday-Runway.com, z blogu Time to fit se v Superstar na festivalu prošla Eliška Hudcová, Lucie Van Koten za Život podle Lucie.com, Veronika Weef Summer za Weef´s world a tentokrát nechyběli ani pánové a pánské modely, které předvedli pánové Marek Donát, Vojta Roušar, a Milan Lípa.

Ať už je váš názor na extravaganci a kombinaci tenisek k šatům jakýkoliv. Arcolor fashion průvod se kreativity nebojí a znovu vyšel do ulic nabitý energií a stylem. Opět ožila pražská metra a ulice, které se rázem staly pestřejší a energičtější. Arcolor opět přivedl módu do ulic!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?