Dva významné dny v módním světě, dávající šanci mladým a talentovaným návrhářům, jsou za námi.  Viděli jsme 14 kolekcí od 14-ti nadaných mladých lidí, kteří ukázali co v nich je. Devět z nich se představilo v rámci soutěže ArFashion Designer 2015, která ve čtvrtek 10. 9. odhalila vítěze. Vítěz byl vybrán odbornou porotou a za rok vystřídá Terezu Havránkovou v navržení kolekce určené na molo pod širým nebem. Tato unikátní přehlídka nechyběla ani letos a fashion maraton zahájil celý festival.

Středa patřila především loňské vítězce ArFashion Designer Tereze Havránkové, která ovládla ulice Prahy svou kolekcí Můj kraj.  Na 3 km dlouhé molo byli letos poprvé vysláni módní blogeři a blogerky v doprovodu kapely Barrel Battery a letos poprvé nekráčel módní průvod na jehlových podpatkách.

Jehly byly nahrazeny stylově, za vysoce módní a nestárnoucí obuv adidas Originals Superstar. To uvítali především samotní blogeři a blogerky, kteří si chůzi po „mole“ v pohodlné a trendy obuvi patřičně užívali. Kombinace Superstar a kreativní kolekce Terky Havránkové, byla naprosto nepřehlédnutelná a v pražských ulicích vzbudila patřičné nadšení.

Blogeři a blogerky ukázali, že to, že nejsou profi modelky a modelové nevadí, ale naopak. Do módního průvodu vložili patřičný elán a svůj osobitý styl, čímž celý průvod nabyl na uvolněnosti a hravosti. Sršící energie z kolekce Terky Havránkové a blogerů samotných ještě zdůraznila doprovodná kapela Barrel Battery se svými brazilskými rytmy, které roztančily nejen blogery, ale i kolemjdoucí.

A kdo, že nám pomohl v ulicích vykouzlit takto úžasnou atmosféru a měl chuť využít jedinečnou příležitosti užít si fashiom maraton v kolekci Terky Havránkové a adidas Originals Superstar na nejdelším mole světa v rámci Festivalu mladé módy Arcolor?  Blog Femme Ameria s Nikol Kouklovou, Jana Janata a Janina Schwarz z Love Fashion, Oliwye Soukupová za Everyday-Runway.com, z blogu Time to fit se v Superstar na festivalu prošla Eliška Hudcová, Lucie Van Koten za Život podle Lucie.com, Veronika Weef Summer za Weef´s world a tentokrát nechyběli ani pánové a pánské modely, které předvedli pánové Marek Donát, Vojta Roušar, a Milan Lípa.

Ať už je váš názor na extravaganci a kombinaci tenisek k šatům jakýkoliv. Arcolor fashion průvod se kreativity nebojí a znovu vyšel do ulic nabitý energií a stylem. Opět ožila pražská metra a ulice, které se rázem staly pestřejší a energičtější. Arcolor opět přivedl módu do ulic!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit