Mnoho studentů středních škol, kteří se nacházejí ve čtvrtém (tedy v posledním) ročníku, přemýšlejí, kam se vlastně vydají po maturitě. Přece jenom maturita se kvapem blíží a potom budou následovat přijímací zkoušky na vysokou školu. Je třeba začít přemýšlet už zavčasu, než potom bude pozdě. Kromě oborů je třeba vybrat si i město, v němž vlastně chcete studovat. Přinášíme vám pár měst v Česku, které se řadí k těm univerzitním a které nabízejí největší množství vysokých škol, jež jsou plné zajímavých oborů.

Praha

Praha je samozřejmě nejvíce atraktivní město ke studiu. Každým rokem se sem hlásí stovky či dokonce tisíce studentů, kteří touží studovat v našem hlavním městě. Bohužel přijímací zkoušky jsou zde velice těžké. Málokdo se sem dostane. Vždy se do jednotlivých škol hlásí mnohem více studentů, než kolik se nakonec přijme. V Praze je nejoblíbenější Karlova univerzita, ale taky Vysoká škola ekonomická (zkráceně VŠE). Pokud chtějí studenti studovat v médiích, volí si například soukromou Vyšší odbornou školu publicistiky. Jestli je někdo nadaný a má talent, hlásí se třeba na DAMU.

Brno

Druhé největší město České republiky se samozřejmě taky řadí k těm univerzitním. Najdeme zde plno zajímavých vysokých škol. V Brně je velmi populární Masarykova univerzita, která rok co rok přijímá více a více studentů.

Ostrava

I Ostrava se řadí k těm městům, které nabízejí možnosti studia. Oblíbená je Ostravská univerzita nebo Vysoká škola báňská – Technická univerzita. Je to příjemné město, kde se studentům dobře žije. Studenti si volí také podnikatelské vysoké školy, které jsou zde skutečně na velmi vysoké úrovni.

Zlín

Pro Slovácko je však nejlepší možností Zlín, protože není moc daleko. Zde je oblíbená hlavně Baťova univerzita, která nabízí celou řadu zajímavých oborů.

Olomouc

Olomouc je volená hlavně těmi, kteří chtějí studovat zdravotnické obory. Kromě toho je zde mnoho ekonomicky zaměřených vysokých škol. Velké plus je i to, že se zde lehce shání poměrně levné ubytování.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit