Šest spolužáků z prvního ročníku pražské Vysoké školy ekonomické se rozhodlo zabrousit do problematiky gamblerství, o jejíž osvětě informují pomocí internetové kampaně s názvem Negembluj.

Začalo to jako povinná školní aktivita s titulem “Změň svět”, tým studentů ve složení Kryštof David, Michaela Ondráková, Adam Kulík, Adéla Sutnarová, Marek Sedláček a Oleksiy Snisarenko, se však rozhodl uchopit se zadání opravdu pevně a vznikající protigamblerská kampaň Negembluj bude mít pravděpodobně přesah za hranice “obyčejného” školního úkolu.

Informační web www.negembluj.cz nabízí kromě statistik či užitečných odkazů například i test, zda jste nebo nejste patologickým hráčem. Ti, kteří již této závislosti nedejbože propadli, na webu naleznou spoustu tipů, jak z této situace ven.

Druhou částí kampaně je videodokument, který bude mít premiéru dnes, 3. prosince, od 17:30 ve Studiu Skautského Institutu na Staroměstském náměstí. Video obsahuje rozhovory jak s národním protidrogovým koordinátorem České republiky Jindřichem Vobořilem či psychologem Janem Kulhánkem, tak i s gamblery, včetně Martina Svobody, který na premiéru naváže svou prezentací o gamblerství, na základě osobních zkušeností, po které bude prostor i na otevřenou diskuzi. Martin Svoboda je “abstinující” gambler, který v casinech a hernách během pouhých 2 let utopil téměř 8 milionů korun. Ve složité životní situaci se však dokázal odrazit z naprostého dna, postavil se na nohy a navíc se rozhodl proti nástrahám hazardu bojovat, aby podobných případů, jako byl ten jeho, ubývalo. Založil občanské sdružení Občané proti hazardu, se kterým se mu úspěšně daří modifikovat české zákony a vyhlášky.

Vstup na akci je zdarma a promítání s následnou diskuzí potrvá do 20 hodin.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit