Šest spolužáků z prvního ročníku pražské Vysoké školy ekonomické se rozhodlo zabrousit do problematiky gamblerství, o jejíž osvětě informují pomocí internetové kampaně s názvem Negembluj.

Začalo to jako povinná školní aktivita s titulem “Změň svět”, tým studentů ve složení Kryštof David, Michaela Ondráková, Adam Kulík, Adéla Sutnarová, Marek Sedláček a Oleksiy Snisarenko, se však rozhodl uchopit se zadání opravdu pevně a vznikající protigamblerská kampaň Negembluj bude mít pravděpodobně přesah za hranice “obyčejného” školního úkolu.

Informační web www.negembluj.cz nabízí kromě statistik či užitečných odkazů například i test, zda jste nebo nejste patologickým hráčem. Ti, kteří již této závislosti nedejbože propadli, na webu naleznou spoustu tipů, jak z této situace ven.

Druhou částí kampaně je videodokument, který bude mít premiéru dnes, 3. prosince, od 17:30 ve Studiu Skautského Institutu na Staroměstském náměstí. Video obsahuje rozhovory jak s národním protidrogovým koordinátorem České republiky Jindřichem Vobořilem či psychologem Janem Kulhánkem, tak i s gamblery, včetně Martina Svobody, který na premiéru naváže svou prezentací o gamblerství, na základě osobních zkušeností, po které bude prostor i na otevřenou diskuzi. Martin Svoboda je “abstinující” gambler, který v casinech a hernách během pouhých 2 let utopil téměř 8 milionů korun. Ve složité životní situaci se však dokázal odrazit z naprostého dna, postavil se na nohy a navíc se rozhodl proti nástrahám hazardu bojovat, aby podobných případů, jako byl ten jeho, ubývalo. Založil občanské sdružení Občané proti hazardu, se kterým se mu úspěšně daří modifikovat české zákony a vyhlášky.

Vstup na akci je zdarma a promítání s následnou diskuzí potrvá do 20 hodin.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE