Od roku 1922, kdy bylo do slavného modelu T od Fordu namontováno ve Spojených státech první autorádio, uběhla dlouhá doba. Dnešní zábavní a navigační systémy svými funkcemi dalece přesahují pouhý příjem rozhlasových vln při jízdě. Dnešní autorádia (nejčastěji standardu 2din) disponují celou řadou funkcí a možností, které umí řidiči i spolucestujícím jízdu usnadnit a zpříjemnit. Zatímco na začátku třicátých let tvořila cena autorádia téměř třetinu ceny celého nového vozu, dnes jsou rádia běžnou součástí každého vozu a častým předmětem vlastnických úprav. Majitelé vozů mají možnost vybrat si autorádio, které nejlépe odpovídá jejich potřebám a požadavkům. Široká nabídka nejrůznějších typů a modelů uspokojí nabídku každého zájemce o náhradu sériového autorádia za nové, lepší. Jaké typy potom byly v roce 2017 nejpopulárnější mezi zákazníky našeho e-shopu? Nechte se jimi inspirovat!

2din autorádio DN8802K

Elegantní autorádio s 6,2 palcovým kapacitním displejem s červeně podsvícenými ovládacími prvky. Z funkcí zaujme DVD přehrávač, vstup pro mikro SD karty, bluetooth či USB vstup. Základní výkon 4×52 W je dostatečný pro většinu uživatelů a pro ostatní je k dispozici i výstup pro zesilovač a subwoofer. Autorádio lze samozřejmě proměnit i v GPS navigaci, handsfree sadu a pyšní se i dalšími funkcemi jako jsou antishock nebo dual zone.

Autorádio GEBORN škoda Octavia II

Tomuto autorádiu by měli věnovat pozornost všichni majitelé vozů Škoda Octavia II (před i po faceliftu) nebo Škoda Yeti, kteří hodlají nahradit své systémy Stream či Swing. Pokud se do výměny pustíte, odměnou vám bude povedený design rádia, kterému dominuje sedmipalcový displej, podpora parkovacích senzorů, GPS modul umožňující využít jej jako navigaci, přehrávač CD, DVD, čtečka mikro SD karet, USB port, bluetooth i mnohé další funkce, díky kterým si toto rádio zamilujete.

2din Autorádio DN8803K

Toto univerzální 2din autorádio s 6,2 palcovým dotykovým displejem, DVD a CD přehrávačem, GPS navigací, handsfree funkcemi a bluetooth propojením autorádia s telefonem. Mezi jeho další vlastnosti patří antishock a dual zone. Rádio je vybavené výstupy, které umožňují připojení parkovací kamery, subwooferu nebo zesilovače. To v případě, že vám bude základní výkon 4×52 W přijde nedostatečný.

Autorádio GEBORN Škoda

Autorádio určené pro první řady vozů Fabia, Octavia i Superb. Designu vévodí kapacitní obrazovka s úhlopříčkou 6,5 palců. Rádio, stejně jako výše uvedené modely, disponuje mimo jiné CD a DVD přehrávačem, USB vstupem i vstupem pro mikro SD karty. Bluetooth handsfree, GPS navigace či zobrazení parkovací kamery jsou samozřejmostí a spolu s dalšími funkcemi přispívají k příjemné a bezpečné jízdě. Efektním i užitečným prvkem je potom červené či zelené podsvícení ovládacích prvků.

Autorádio KENWOOD KMM-303BT

I v době, kdy hrají prim autorádia standardu 2din, může uspět kvalitně provedené 1din rádio. Jedním z nich je právě KENWOOD KMM-303BT. Klasický, přitom však elegantní, design spolu s výrazným, nastavitelným podsvícením vytvářejí kombinaci, která neudělá ostudu žádnému vozu. Bluetooth, připojení k ovládání na volantu nebo odnímatelný přední panel jsou užitečnými vlastnostmi tohoto autorádia, jehož největší přidanou hodnotu avšak představuje vestavěný ekvalizér a díky němu prvotřídní reprodukci hudby.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit