Miluju cestování. Ostatně, kdo by cestování nemiloval. Na chvíli opustit stereotyp a Prahu, ideálně úplně vypnout telefon i s mozkem. Většinou se mi ale poštěstí jenom nějaký ten prodloužený víkend po Evropě, což mi samozřejmě nevadí.

Oblíbila jsem si cestovat sama a všechno si i sama zařizovat. Ono to celému výletu přidá trochu větší šťávu, když třeba při odletu z Paříže panikaříte v tramvaji, protože jste přesvědčený, že jedete pozdě, a uletí vám letadlo. Přitom máte jenom na hodinkách špatný čas. Už jsem vytáčela aerolinku, jestli by na mě náhodou nepočkali, ale naštěstí mi to včas došlo. Ale většinou jsou to doopravdy jenom cesty Evropou, na které mám čas, finance, ale také i odhodlání. Přitom je tolik destinací, kam bych se ráda podívala. A zároveň spoustu destinací, kam si sama prostě netroufnu.

Před dvěma týdny, ale to začal být jenom čas, co jsem musela začít řešit. Odhodlání i finance mi de facto spadli do klína. Ve firmě, kde pracuji, byl velký vánoční večírek, jak už to tak v období Vánoc bývá. A tradičně tam průběhu večera probíhá tombola, jako zpestření programu večera. Nevím, jestli to byl nějaký vánoční zázrak, nebo si jenom Ježíšek přečetl můj dopis, ale vyhrála jsem hlavní cenu. Dárkový poukaz s jistým finančním obnosem uplatitelný v Cestovní agentuře FEMI.

zdroj: www.cafemi.cz

Tohle to jsou takové ty věci, o kterých většinou někde čtu nebo slyším, takže mi to zprvu vůbec nedocházelo. Zvlášť když vezmu v potaz fakt, že mojí největší výhrou v tombole byla flaška zelený na mysliveckém plesu. Každopádně ještě ten večer jsem se koukla, jakkoliv víc jsem mohla být společensky unavená, co jsem to teda vlastně vyhrála.

Agentura mě strašně mile překvapila svými možnostmi. Nabízejí zájezdy, resp. eurovíkendy, které vyhovují přesně mým možnostem. A hrozně oceňuji leteckou dopravu. Jednou jsem se odvážila na jeden takový eurovíkend autobusem a po dvanácti hodinách v autobuse se vám už nechce nic. Ale proč se držet zkrátka, když na mě kouká kategorie “poznávací zájezdy” se Srí Lankou hned v první řadě. A Srí Lanka je prostě nádherná a normálně by mě asi jen tak nenapadlo, ale když vám to takhle spadne do klína?

Takže mě za 2 měsíce čeká 15 denní dovolená v Indonésii se slony a sluníčkem a spousta krásné přírody. Upřímně nemám ponětí, co mě tam čeká za divočinu, ale věřím, že to nebude naposled, kdy s Agenturou Femi někam vyrazím.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit