Mladých brandů na české scéně přibývá. Patří mezi ně asiatka, narozená v Rusku a žijící v Česku, Alexandra Bataeva, která představuje ALEXA VIKTO CLOTNIHG. Ta se mi posadila před můj zvídavý mikrofon a odpověděla na moje zvídavé otázky.

Tereza: Ahoj, takže mohla by ses nám na úvod představit? Ale ne jako tvůj brand, ale jako ty.

Alexa: Takže, jmenuju se Alexandra Bataeva, je mi 17 let a jsem z Ruska.

Tereza: Co třeba ráda děláš a tak?

Alexa: No, zrovna teď nemám skoro vůbec čas, takže své koníčky zanedbávám, ale jinak ráda kreslím, sportuju, nějaké to plavání či co. Vybika. Fotografování.

Tereza: Co? Vybika? (smích)

Alexa: Třeba když mi bylo 12, tak jsme chodili ven a byli jsme fakt masteři. Dávali jsme úplný perdy, chodili jsme na turnaje a tak. (spousta smíchu)

Tereza: Ty máš teda svůj brand, Alexa Vikto Clothing. Jak dlouho je na světě?

Alexa: Vlastně teprve nedávno jsem si založila Instagram, jinak to fungovalo jenom mezi přáteli. Tehdy jsem jim řekla, že jestli se jim to líbí, tak si to můžou vzít, a vlastně pak z toho vniklo něco většího a plánuju ještě větší věci.

IMG_5061
foto credit: Josefína Trantinová

Tereza: Tvoje první kolekce je o kšiltovkách s tvým autorským motivem. Proč kšiltovky? Proč ne trika a mikiny jako všude jinde?

Alexa: Právě že to byla docela taková náhoda. Našla jsem, jako vždycky ve sklepě, starý kšiltovky a řekla jsem si, že chci nějakou svojí, která mě bude představovat, tak jsem si tam poprvé našila. První jsem našila DEAD DYNASTY, a pak jsme začali vymýšlet, že bych si udělala svůj brand. Začala jsem vymýšlet logo a tak, a vzniklo ALEXA V.

Tereza: Máš v plánu i nějaké další motivy? Víc graficky propracované?

Alexa: Určitě, určitě. Spíš teď jen nemám způsob jak je zpracovávat.

Tereza: Na tvém Instagramu teda najdeme první lookbook, focený Josefínou Trantinovou. Ta má taky svůj brand Vision Clothing, máte v plánu nějakou colaboraci?

Alexa: Určitě máme v plánu nějaký colab, máme pár nápadů, takže čekejte.

Tereza: Teď teda asi ta nejdůležitější otázka. Teda spíš pro tebe a lidi, co budou chtít tvoje věci. Kde a za kolik?

Alexa: No, tak asi u mě určitě. Normální kšiltovka za 300,- a pokud budete chtít něco osobního, tak je to na dohodě a připlácí se za to. Taky počítejte s tím, že někde to malé logo tam bude. Jinak teda na Instagramu mám e-mail, a můžete určitě i do directu a na Facebook.

IMG_5060
foto credit: Josefína Trantinová

Takže jestli chcete mít na hlavě trošku swagu, piště na alexaviktoclothing@gmail.com, přidávejte si ji na Facebooku ZDE nebo sledujte její brand ZDE, a nebo její skromý život ZDE, tam je taky spousta swagu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit