Mladých brandů na české scéně přibývá. Patří mezi ně asiatka, narozená v Rusku a žijící v Česku, Alexandra Bataeva, která představuje ALEXA VIKTO CLOTNIHG. Ta se mi posadila před můj zvídavý mikrofon a odpověděla na moje zvídavé otázky.

Tereza: Ahoj, takže mohla by ses nám na úvod představit? Ale ne jako tvůj brand, ale jako ty.

Alexa: Takže, jmenuju se Alexandra Bataeva, je mi 17 let a jsem z Ruska.

Tereza: Co třeba ráda děláš a tak?

Alexa: No, zrovna teď nemám skoro vůbec čas, takže své koníčky zanedbávám, ale jinak ráda kreslím, sportuju, nějaké to plavání či co. Vybika. Fotografování.

Tereza: Co? Vybika? (smích)

Alexa: Třeba když mi bylo 12, tak jsme chodili ven a byli jsme fakt masteři. Dávali jsme úplný perdy, chodili jsme na turnaje a tak. (spousta smíchu)

Tereza: Ty máš teda svůj brand, Alexa Vikto Clothing. Jak dlouho je na světě?

Alexa: Vlastně teprve nedávno jsem si založila Instagram, jinak to fungovalo jenom mezi přáteli. Tehdy jsem jim řekla, že jestli se jim to líbí, tak si to můžou vzít, a vlastně pak z toho vniklo něco většího a plánuju ještě větší věci.

IMG_5061
foto credit: Josefína Trantinová

Tereza: Tvoje první kolekce je o kšiltovkách s tvým autorským motivem. Proč kšiltovky? Proč ne trika a mikiny jako všude jinde?

Alexa: Právě že to byla docela taková náhoda. Našla jsem, jako vždycky ve sklepě, starý kšiltovky a řekla jsem si, že chci nějakou svojí, která mě bude představovat, tak jsem si tam poprvé našila. První jsem našila DEAD DYNASTY, a pak jsme začali vymýšlet, že bych si udělala svůj brand. Začala jsem vymýšlet logo a tak, a vzniklo ALEXA V.

Tereza: Máš v plánu i nějaké další motivy? Víc graficky propracované?

Alexa: Určitě, určitě. Spíš teď jen nemám způsob jak je zpracovávat.

Tereza: Na tvém Instagramu teda najdeme první lookbook, focený Josefínou Trantinovou. Ta má taky svůj brand Vision Clothing, máte v plánu nějakou colaboraci?

Alexa: Určitě máme v plánu nějaký colab, máme pár nápadů, takže čekejte.

Tereza: Teď teda asi ta nejdůležitější otázka. Teda spíš pro tebe a lidi, co budou chtít tvoje věci. Kde a za kolik?

Alexa: No, tak asi u mě určitě. Normální kšiltovka za 300,- a pokud budete chtít něco osobního, tak je to na dohodě a připlácí se za to. Taky počítejte s tím, že někde to malé logo tam bude. Jinak teda na Instagramu mám e-mail, a můžete určitě i do directu a na Facebook.

IMG_5060
foto credit: Josefína Trantinová

Takže jestli chcete mít na hlavě trošku swagu, piště na alexaviktoclothing@gmail.com, přidávejte si ji na Facebooku ZDE nebo sledujte její brand ZDE, a nebo její skromý život ZDE, tam je taky spousta swagu.