Z pěti českých týmů, které se zúčastnily sedmidenního cestovatelského klání Red Bull Can You Make It?, se nejlépe umístili Summer day z České zemědělské univerzity v Praze. Do cílové stanice Paříž dorazili z Barcelony a skončili na krásné 8. příčce. Úterní vyhlášení odhalilo, že vrchol žebříčku 165 týmů z celého světa zapojených do projektu, patří týmu Feel Alive! z Estonska. Plechovky Red Bullu jako jediné povolené platidlo vykouzlily účastníkům nezapomenutelné zážitky. 

Podmínky měli všichni stejné. Na cestu Evropou se studenti museli vydat bez vlastního telefonu i peněz. Pětice týmů z České republiky stála 12. dubna ve 12 hodin na startovní čáře v Barceloně, která byla jedním z pěti měst, odkud účastníci vyráželi. Jednou z výchozích metropolí byla i Praha, kam se v následujících dnech naši reprezentanti vrátí. Vyhlášení výsledků, které proběhlo 19. dubna v podvečerních hodinách v Paříži, potvrdilo, že české tým Summer Day skončily do desátého místa.

Summer Day_trasa

Summer day ve složení Julie Waldová, Adam Kadeřávek a Tomáš Kříž procestovali 3 země a navštívili 7 checkpointů, kde plnili úkoly a dobíjeli energii. Trojice celkem urazila 2876 kilometrů a vyměnila 131 plechovek. Cestou vyráběli víno, naučili se flamengo, svezli se s Lotus týmem Formule 1 a nechali si udělat piercing.

Další zážitky, výměny i trable, které naši studenti během týdenní akce Red Bull Can You Make It? podstoupili najdete na www.redbullcanyoumakeit.com, pravidelné zpravodajství přímo ze závodu přinášela také Red Bull TV.

foto:
Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?