Z pěti českých týmů, které se zúčastnily sedmidenního cestovatelského klání Red Bull Can You Make It?, se nejlépe umístili Summer day z České zemědělské univerzity v Praze. Do cílové stanice Paříž dorazili z Barcelony a skončili na krásné 8. příčce. Úterní vyhlášení odhalilo, že vrchol žebříčku 165 týmů z celého světa zapojených do projektu, patří týmu Feel Alive! z Estonska. Plechovky Red Bullu jako jediné povolené platidlo vykouzlily účastníkům nezapomenutelné zážitky. 

Podmínky měli všichni stejné. Na cestu Evropou se studenti museli vydat bez vlastního telefonu i peněz. Pětice týmů z České republiky stála 12. dubna ve 12 hodin na startovní čáře v Barceloně, která byla jedním z pěti měst, odkud účastníci vyráželi. Jednou z výchozích metropolí byla i Praha, kam se v následujících dnech naši reprezentanti vrátí. Vyhlášení výsledků, které proběhlo 19. dubna v podvečerních hodinách v Paříži, potvrdilo, že české tým Summer Day skončily do desátého místa.

Summer Day_trasa

Summer day ve složení Julie Waldová, Adam Kadeřávek a Tomáš Kříž procestovali 3 země a navštívili 7 checkpointů, kde plnili úkoly a dobíjeli energii. Trojice celkem urazila 2876 kilometrů a vyměnila 131 plechovek. Cestou vyráběli víno, naučili se flamengo, svezli se s Lotus týmem Formule 1 a nechali si udělat piercing.

Další zážitky, výměny i trable, které naši studenti během týdenní akce Red Bull Can You Make It? podstoupili najdete na www.redbullcanyoumakeit.com, pravidelné zpravodajství přímo ze závodu přinášela také Red Bull TV.

foto:
Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit