Na začátku března byly představeny revoluční tenisky Chuck Taylor All Star II. Converse speciálně pro tuto příležitost vytvořil originální krátká videa – wear testy, ve kterých jsou neotřelou formou testovány tenisky Chuck II v netradičních podmínkách i prostředích v hlavní roli s umělci z různých oblastí.  

HO99O9 – WEAR TEST Č. 1

https://readyformoreho99o9.converse.com/ 

Ve spolupráci s americkou trash punkovou kapelou Ho99o9 (Horror) vzniklo energetické interaktivní hudební video, které je svým hardcore pojetím tou správnou zkouškou a zároveň oslavou revolučních tenisek Chuck Taylor All Star II. Kapela Ho99o9 ve videu představuje svůj nový singl „Blood Waves“ a rozhodně dostojí Converse Chuck Taylor All Star II sloganu „Ready for more“.

ART IS TRASH – WEAR TEST Č. 2

O druhý zátěžový test Chuck II se postaral španělský streetartový umělec Francisco de Pajaro, známý také jako „Art is Trash“. Ve videu se Francisco ocitá v Dubrovníku v kompletně vybydleném hotelu, kde díky němu ožívají staré věci, odpadky potažmo celý prostor tak, jak je jeho zvykem. Avšak v rámci wear testu Art is Trash posouvá svou tvorbu společně s Chuck Taylor All Star II na další level. Přivádí k životu více než tři sta kilogramů odpadků skrze své kreslené postavy odpadkových košů, které společně vypovídají o jednom z mnoha míst, po kterých se „přehnal“ člověk.

ON THE ROOFS – WEAR TEST Č. 3

http://readyformoreontheroofs.converse.com/en_GB 

V interaktivním videu s názvem „On the Roofs“ si vylezete s ruskými horolezci a fotografy na nechvalně známý mrakodrap Mercury City Tower v Moskvě. Adrenalinový zážitek je umocněn záběry z kamer, které mají hlavní aktéři připevněné na hlavách, takže se díky nim můžete krásně rozhlížet z jednoho z nejvyšších mrakodrapů v Evropě. Třetí zátěžový wear test dokazuje, že Chuck Taylor All Star II obstojí bez problému i ve výšce tři sta třicet devět metrů nad zemí.

Chuck Taylor All Star II climbers


Converse wear testy vznikly díky:

Ho99o9

Content Production

Production Company – Legs

Director – Radical Friend

EP – Sara Greco

Editorial/Finishing

Facility – Legs

Offline/Online Editor – Jonathan Wing

AE Artist – Jonathan Wing + Serena Forghieri + Patricia Gloum

Post Producer – Lewis Meyer

Sound Engineering

Mr Bronx

Sound Mixer – Eric Hoffman

Scheduler – Claudia Gaspar

 ART IS TRASH 

Production company – Anchor Light

Director – Isaac Ravishankara

Director of Photography – Kevin Hayden

Producer – Sydney Buchan

Editor – Alex Amoling

Animation – Lessa Millet

ON THE ROOFS

Climbers – Vadim Makhorov & Vitaliy Raskalov

Production Company – Monty Media

Executive Producer – James Elkus

Producer – Maxim Ajjawi

Director – Aleksey Bochenin

Digital and Post Production Company – MediaMonks

Creative Director – Sam Smith

Technical Director – Ola Björling

Executive Producer – Nathalie Visser

Producer – Kelsey Reddicks

Lead Designer – Kjegwan Leihitu

UX – Tage Winberg

Developers – Jin Kim, Victor Garrido

Grading – Edward Negussie

Sound Design – Eric Thorsell

Online – Johan Boije


O Converse

Společnost Converse Inc. se sídlem v Bostonu, Massachusetts je dceřinou společností firmy Nike Inc. Byla založena již v roce 1908 a za tu dobu si vybudovala reputaci americké původní sportovní značky – “America’s Original Sports Company”™, která je synonymem světoznámých modelů tenisek jako např. Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® či One Star®.

Dnes Converse nabízí originální portfolio pánské, dámské i dětské obuvi, ale soustředí se i na prodej doplňků a oděvů. Produkty Converse mají zastoupení ve více než 160 zemích světa.

Více informací o Converse na www.conversecz.com a sledujte @converse.