Na začátku března byly představeny revoluční tenisky Chuck Taylor All Star II. Converse speciálně pro tuto příležitost vytvořil originální krátká videa – wear testy, ve kterých jsou neotřelou formou testovány tenisky Chuck II v netradičních podmínkách i prostředích v hlavní roli s umělci z různých oblastí.  

HO99O9 – WEAR TEST Č. 1

https://readyformoreho99o9.converse.com/ 

Ve spolupráci s americkou trash punkovou kapelou Ho99o9 (Horror) vzniklo energetické interaktivní hudební video, které je svým hardcore pojetím tou správnou zkouškou a zároveň oslavou revolučních tenisek Chuck Taylor All Star II. Kapela Ho99o9 ve videu představuje svůj nový singl „Blood Waves“ a rozhodně dostojí Converse Chuck Taylor All Star II sloganu „Ready for more“.

ART IS TRASH – WEAR TEST Č. 2

O druhý zátěžový test Chuck II se postaral španělský streetartový umělec Francisco de Pajaro, známý také jako „Art is Trash“. Ve videu se Francisco ocitá v Dubrovníku v kompletně vybydleném hotelu, kde díky němu ožívají staré věci, odpadky potažmo celý prostor tak, jak je jeho zvykem. Avšak v rámci wear testu Art is Trash posouvá svou tvorbu společně s Chuck Taylor All Star II na další level. Přivádí k životu více než tři sta kilogramů odpadků skrze své kreslené postavy odpadkových košů, které společně vypovídají o jednom z mnoha míst, po kterých se „přehnal“ člověk.

ON THE ROOFS – WEAR TEST Č. 3

http://readyformoreontheroofs.converse.com/en_GB 

V interaktivním videu s názvem „On the Roofs“ si vylezete s ruskými horolezci a fotografy na nechvalně známý mrakodrap Mercury City Tower v Moskvě. Adrenalinový zážitek je umocněn záběry z kamer, které mají hlavní aktéři připevněné na hlavách, takže se díky nim můžete krásně rozhlížet z jednoho z nejvyšších mrakodrapů v Evropě. Třetí zátěžový wear test dokazuje, že Chuck Taylor All Star II obstojí bez problému i ve výšce tři sta třicet devět metrů nad zemí.

Chuck Taylor All Star II climbers


Converse wear testy vznikly díky:

Ho99o9

Content Production

Production Company – Legs

Director – Radical Friend

EP – Sara Greco

Editorial/Finishing

Facility – Legs

Offline/Online Editor – Jonathan Wing

AE Artist – Jonathan Wing + Serena Forghieri + Patricia Gloum

Post Producer – Lewis Meyer

Sound Engineering

Mr Bronx

Sound Mixer – Eric Hoffman

Scheduler – Claudia Gaspar

 ART IS TRASH 

Production company – Anchor Light

Director – Isaac Ravishankara

Director of Photography – Kevin Hayden

Producer – Sydney Buchan

Editor – Alex Amoling

Animation – Lessa Millet

ON THE ROOFS

Climbers – Vadim Makhorov & Vitaliy Raskalov

Production Company – Monty Media

Executive Producer – James Elkus

Producer – Maxim Ajjawi

Director – Aleksey Bochenin

Digital and Post Production Company – MediaMonks

Creative Director – Sam Smith

Technical Director – Ola Björling

Executive Producer – Nathalie Visser

Producer – Kelsey Reddicks

Lead Designer – Kjegwan Leihitu

UX – Tage Winberg

Developers – Jin Kim, Victor Garrido

Grading – Edward Negussie

Sound Design – Eric Thorsell

Online – Johan Boije


O Converse

Společnost Converse Inc. se sídlem v Bostonu, Massachusetts je dceřinou společností firmy Nike Inc. Byla založena již v roce 1908 a za tu dobu si vybudovala reputaci americké původní sportovní značky – “America’s Original Sports Company”™, která je synonymem světoznámých modelů tenisek jako např. Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® či One Star®.

Dnes Converse nabízí originální portfolio pánské, dámské i dětské obuvi, ale soustředí se i na prodej doplňků a oděvů. Produkty Converse mají zastoupení ve více než 160 zemích světa.

Více informací o Converse na www.conversecz.com a sledujte @converse.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit