Kapela I Love You Honey Bunny vydává svůj první “plnohodnotný” videoklip. Po vizuálech k písním “Go Little Go” a “YELLOW & BLUE” přichází s propracovaným (až filmovým) klipem INTRODUCTION. Při této příležitosti je navíc na tento pátek, 4. 12., naplánovaný koncert v unikátních prostorech v Praze na lodi Cargo Gallery. Koncert doplní i kapely Bros ‘n’ Beasts, Lo Dost a The Vanilles.

Singl vznikal ve spolupráci s hudebním producentem Filipem Gemrothem, o klip se pak postarala producentka Annamarie Čermáková a Daniel Hotový prod. s režisérem Michalem Hruškou, kameramanem Antonem Evdoshenko a výtvarnicí Katarínou Hollou. Postavu Maxe ztvárnil herec Adam Vacula.
Max je imaginární postavou, která vytváří pomyslnou linku mezi singly, které kapela I Love You Honey Bunny chystá vydat. Singl Introduction je úvodem do jeho života. 

I Love You Honey Bunny je indie-brit-rocková kapela fungující od prosince 2013. Za necelé dva roky existence mají za sebou 5 singlů a přes 40 odehraných koncertů v Čechách a na Slovensku. Zahráli si například s anglickou kapelou Battle Lines v pražském ROXY nebo na Hradeckém Rock for People. Za zmínku stojí také třetí místo v celostátní soutěži ProRock nebo lednový Bandzone tip týdne. Tato čtyřčlenná kapela překvapí zejména nekompromisní živou produkcí s našlápnutým zvukem… a specifickým humorem, více v rozhovoru.  🙂

Jak jste se dali se všemi členy kapely dohromady a jaký si myslíte, že jste kolektiv?

Potkali jsme se v indických Himalájích v chrámu Hemis pod sochou Budhy. Po společném absolvování 8 denní meditační poutě jsme věděli, že musí dojít k jistému satori. Pak už stačilo jenom věřit, že každá vyřčená myšlenka zaseje semínko budoucímu zážitku.

K našemu kolektivu už bych jen dodal, že karmický efekt má jistý sběrný aspekt. Zjednodušeně řečeno jsou určité zážitky společné a jiné nikoliv.

11953367_954406597935832_2544591422362265474_o-2

Na scéně se pohybujete již od roku 2013, za tu dobu jste si svojí hudbou získali spoustu fanoušků a mnoho lidí vaše kvality přirovnává i k zahraniční úrovni. Co vy osobně hodnotíte jako váš největší úspěch?

Jako náš největší úspěch bych označil samotnou cestu k vnitřní vyrovnanosti.

Jak to mají vaši členové kapely s časem, věnujete se naplno hudbě, nebo do toho pracujete/studujete? Jak často se například scházíte na zkoušce a kde probíhá?

Nikdo z nás žádný čas nemá. Všichni studujeme a s tím, jak se věnujeme hudbě a meditaci, se dost lišíme. Vlastně jediný, kdo se naplno věnuje hudbě, je Josef, který studuje prvním rokem pražskou konzervatoř. Ostatní členové kapely studují různé vysoké školy (Sebastian DAMU, Martin VŠE, Kristian ČVUT). Na zkouškách se scházíme dvakrát až třikrát týdně podle potřeb naší sangha.

4. prosince budete při příležitosti vašeho koncertu v unikátních prostorech Cargo Gallery představovat váš nový videoklip. Jedná se o klip k již vypuštěné písničce, nebo to je naprostá novinka?

Takhle, písničku už nějakou dobu hrajeme. Šlo nám spíše o vytvoření pozitivní karmy. Čin samotný automaticky neznamená uspokojení z jeho provedení.
V Dhammapadě je psáno následovné: “Ani v povětří, na dně oceánu nebo v nitru hory nelze nalézt místo, kde by se bylo možné ukrýt před následkem zlého činu,” a přesně tomu jsme chtěli zamezit. S poselstvím Budhy si není dobré zahrávat.

Snímek obrazovky 2015-11-29 v 23.08.44

Proč jste zvolili právě Cargo Gallery a co od tohoto prostoru očekáváte?

Proslýchá se, že na této lodi se narodil sám Gandhi. Přímo tam údajně prozřel. Nechci předbíhat, ale myslím, že by tam neměl nikdo chybět, jelikož dojte k něčemu velkému.

Na Bandzone.cz máte 4 písně (nepočítaje remix), při čemž ke dvěma z nich jsou na YouTube dva jednoduché, ale originální a efektní klipy. Bude nový videoklip v podobném stylu, nebo se jedná o něco úplně jiného?

Ty dosavadní byly jenom takové vizuály. Nechtěli jsme zveřejňovat nové písničky pouze s fotkou. Například u posledního klipu (Yellow & Blue) šlo o svátek jménem UpŮsatha. Bylo to pro nás jisté vyrovnání se s nadcházejícím půstem a samozřejmě rekakce na dění v Evropě. Teď půjde o plnohodnotný klip.

Spousta fanoušků by určitě byla ráda za větší množství vaší tvorby. Plánujete například album, nebo si myslíte, že ještě není ta správná chvíle?

Album by pro nás bylo završením osmidílné stezky. Samozřejmě, že bychom se tak chtěli dostat do nirvány, ale je to ještě hodně práce. Snažíme se teď spíš soustředit na jednotlivé aspekty této vnitřní pravdy. Možná příští rok, uvidíme.

11227591_993103130732845_3090321373441940035_o-2

Na jaké dosavadní akci nebo koncertu jste si užili vaše vystoupení nejvíc? Máte v kapele nějaký společný cíl, kam byste to chtěli dotáhnout a kde byste si třeba chtěli zahrát?

Na Zelífestu a Rock for People jsme si to užili asi nejvíc. Akce jsou to diamterálně rozdílné, a proto si nemůžeme vybrat, kde to bylo lepší. Bylo tam spoustu pozitivní energie.
Chtěli bychom si zase zahrát ve Fatalu. Je to unikátní prostor, až za roh. Vždycky, když tam hrajeme, je na co se těšit. Hrát pro diváky, kteří stojí za zatáčkou je docela adrenalin.

Kde jste hráli naposledy a jaké to bylo?

Forum Karlín a bylo to trochu nešťastné. Akci pořádala Praha 8 a nemá moc zkušeností s organizováním podobných akcí. Prostě si ukousli moc velké sousto a nedokázali ho spolknout, ale i tak jsme si to užili, protože přímo na ten den vycházelo završní “Losar”. Púdža a vůbec veškeré posvátné tance dokáží vaši Karmu udržet v dobrém rozpoložení.

Máte nějaký hudební vzor či idol na české nebo zahraniční hudební scéně?

V této chvíli je to ze zahraničí především skupina Balthazar. Dobré je také nové zpracování tradičních manter thajskými mnichy.

Z domácí scény nás hodně baví například No Distance Paradise nebo slovenští Frequency a Fresh Out Of The Bus.

11227962_917132588329900_4488034794566350735_n

Jak hodnotíte českou hudební scénu? Myslíte si, že se ubírá správným směrem? Co vás tu baví nebo vám tu naopak chybí?

S něčím novým se tady dá těžko prorazit a vlastně to nikdo pořádně nedělá. Nevzniká tu žádná česká scéna, ale spíš takové zrcadlo západní kultury nebo se tu omílá pořád to samé dokola.

Klukům děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na koncert 4. 12. v Cargo Gallery! Lístky si můžeš za 90 Kč v předprodeji koupit zde, na místě budou poté k dostání za 120 Kč.


12304009_992087887501036_4685945495674286723_o

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit