Už v sobotu se koná 22. díl pravidelné klubovky Funk’d Up, kde se jako obvykle představí zajímavá sestava, v čele s legendárním producentem jménem Bassboy (UK) a producentským duem TC4 (UK).

Projekt Funk’d Up vznikl před 5 lety coby platforma k propagaci UK garage, UK house, bass a příbuzných žánrů v českém klubovém prostředí. Narozdíl od grime nebo dubstepu, se totiž u nás těmto stylům nedostávalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužily, a Denoir s Drymanem se to rozhodli změnit pomocí pravidelné klubové akce, která se napevno usadila v pražském Cross Clubu. Funk’d Up night má striktní hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto žánrů, ve snaze přiblížit publiku typicky britský vibe – jde o divoký rave plný energie, exkluzivních dubplatů, rewindů, ale taky různorodých setů a MC vystoupení.

Bassboy (UK)

BASS…BOY! Tenhle sample asi všichni znáte – Bassboyovy tracky můžete slýchat na každém Funk’d Up a tentokrát je uslyšíte přímo od zdroje. Legendární producent a DJ z Birminghamu je jednou z opravdových legend bassline scény – stál v popředí původní 00s vlny a stejně tak se mu daří v současném bassline “revivalu”, kdy vydává jeden banger za druhým a vytrvale jezdí hrát po celé Anglii. Ve své kariéře spolupracoval s celou řadou top MCs, včetně jmen jako Skepta, Kozzie, Bru-C nebo Trilla. Svoji kreativitu a smysl pro humor Bassboy projevuje i na sociálních sítích, kde mimo jiné vydal i parodická kreslená videa, ve kterých imituje djs z bass scény. První vystoupení v Crossu před více než rokem si maximálně užil a nemůže se dočkat, až pražskému publiku představí nové tracky.

TC4 (UK)

TC4 tvoří duo z West Midlands (Dudley), za kterým stojí Tom Calder a Kate Turley. V posledních letech rychle stoupá jejich kredit na hudební scéně a to především díky  originálnímu přístupu k produkci. Jejich tracky spojují grimey atmosféru a silné basslines s tropickými beaty, vlivy salsy, rumby nebo afro music, což dává dohromady velmi osobitý celek. Díky tomu mají TC4 silnou podporu ze strany djs, včetně významných jmen jako Logan Sama, Mike Skinner aka The Streets, Annie Mac, MistaJam nebo DJ EZ. Jejich tracky najdete na labelech RKS, Crucast, Four40 a řadě dalších. TC4 je jméno, které jde rychle nahoru, takže rozhodně nezmeškejte jejich premiéru na Funk’d Up!

Kromě Funk’d Up djs (Dryman & Denoir) jako support vystoupí brněnský badman BLQ a jihočeská spojka Brock a Dirty Boy. Spodní prostory Crossu ovládne Outlook Festival stage a vystoupí zde samotný zástupce festivalu Blazin‘, Johnny Be Good z Gentlemans Dub Club, Leo Zen z Canady, Matzet ze Slovenska a CZ zástupci TV Wonder, Critical J, Magenta, Tajfun a MC Jelen.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?