Poprvé v historii se v České republice představil Tyga, dlouholetý představitel kalifornského soundu a jeden z předních rapperů americké scény. Tyga i zúčastnění na tuhle premiérovou show u nás asi jen tak nezapomenou.

Ačkoli je Tygovi pouhých 28 let, jeho kariéra by se dala označit za více než bohatou. Doposud vydal několik projektů, jejichž počet by se sotva dal napočítat na prstech obou ruk. Za své působení na americké hudební scéně si vytvořil celosvětovou základnu fanoušků, a proto je trošku zarážející, že si premiéru v ČR odbyl až nyní. Loňský rok byl pro Tygu, po menší odmlce, velice plodným a fanoušci se tak mohli těšit hned ze dvou projektů. Do třetice všechno dobrého přidal tento měsíc album Kyoto a rozhodl se vyrazit na světovou tour, díky které jsme se T-Rawa konečně dočkali i u nás.

Hlavnímu koncertu předskakoval Lvcas Dope, který ve své 20 minutovce přednesl několik nejznámějších skladeb z poslední doby. Zároveň se snažil dav rozproudit, ovšem z reakcí bylo zřejmé, že jsou diváci myšlenkami napřed a netrpělivě očekávají hlavní událost večera. Ta nastala s krátkým zpožděním, ovšem ve velkém stylu. Tyga naběhl na stage v doprovodu skladby “Feel me” a vytvořil skvělou atmosféru. První část koncertu byla ve znamení novinek, jako jsou “Cash money”, “Dubai Drip”, nebo čerstvého “Sip a Lil”. Skvělá projekce, efekty a sebejistý Tyga, dokud se někdo nerozhodl překonat další milník české hlouposti.

Incident

Právě když Tyga spustil jednu ze svých největších pecek “Switch lanes”, očekával, že se fanoušci dostanou pořádně do varu. Bohužel jeden člověk si to vzal moc k srdci a rozhodl se show trochu okořenit (konkrétně opepřit). Jelikož jsem byl v epicentru onoho incidentu, můžu vám poskytnout bezprostřední reakce. Ani nestačil doznít první refrén skladby a najednou se začal davem šířit neuvěřitelně nepříjemný zápach. Po mé levici najednou začali lidé kašlat a potom, co jsem se podíval, co se děje, jsem se k nim přidal. Z počátku nevýrazný zápach se rozprostřel a všichni jsme se začali dusit a utíkali pryč směrem k východům. Pohled to byl hrůzostrašný. Mezitím, co jsem byl se skupinou několika desítek fanoušků dávno pryč od podia a snažili jsme se popadnout dech, se koncert přerušil. Asi po 20 minutách střízlivění na toaletě a venkovním prostranství jsem si všiml, že na sále už téměř nikdo nezbyl, stejně tak stage byla prázdná. Většina fanoušků, naprosto šokována tím, co se stalo, zamířila k šatnám a okamžitě opouštěla prostory Karlína. Poté, co se pořadatelé dozvěděli o incidentu, zjistilo se, že nějaký člověk údajně vystříkal sál pepřovým sprejem. Proto byl Tyga a jeho tým okamžitě evakuován, stejně tak fanoušci a vzduch Karlína byl odsáván, aby se mohlo pokračovat dál. To už ovšem řada zúčastněných dávno opustila koncert a další se k nim přidávali. Jelikož jsem byl časově omezen, zde moje účast na koncertě skončila. Názor na zavinění si udělejte sami, každopádně jedno je jasné, opět se projevila česká nátura v plné kráse, na kterou asi Tyga i ostatní nezapomenou.

Vy si tak vychutnejte alespoň fotoreport z akce, který zařídil Lukáš Matoušek.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit