Hurts mám rád opravdu hodně. Jejich první 3 alba z let 2010, 2013 a 2015 znám takřka nazpaměť, oproti těm mi to poslední z letošního roku, Desire, se kterým do Fora Karlín v rámci aktuálního turné přijeli, sice tolik k srdci nepřirostlo, ale i tak toto synthpopové duo, skládající se z charismatického frontmana Thea Hutchcrafta a kytaristy a klávesisty Adama Andersona, stále považuji za hudební zázrak, jenž tvoří jeden z nejspecifičtějších zvuků, který současná popová scéna nabízí. I proto jsem šel na páteční koncert s lehkou skepsí – obavou, zda je vůbec reálné, aby se Hurts naživo dostatečně přiblížili kvalitě jejich studiových nahrávek. A obával jsem se naprosto zbytečně.

Vyprodanému koncertu předskakovala česká kapela Peter Pan Complex, která mě překvapila velmi povedeným vystoupením a roztancovala prvních pár stovek návštěvníků. Po nich, přesně ve 20:00, písní Ready To Go odstartovala show, na kterou všichni přítomní čekali. Již po prvních slabikách Thea Hutchcrafta bylo jasné, že tahle show bude stát za to.

Hurts, vystupující tradičně s uhlazenou vizáží v té nejčiřejší podobě, zavítali do České republiky již po několikáté a určitě se sem musejí vracet rádi, jelikož zde mají opravdu početnou základnu oddaných fanoušků, kteří (v pozitivním slova smyslu) značně ovlivnili i tento koncert – skvěle reagovali, čehož si všímal i Theo, jenž často nechával některé pasáže svých písní odzpívat publikem. Během písně Silver Lining vytáhli fanoušci červené light sticky a postarali se o atmosféru, která nejednomu člověku jistě na dlouhou dobu utkví v paměti, stejně tak jako frontmanovi, ze kterého jste po celou dobu koncertu mohli číst jeho upřímné a radostné emoce, které se nebál přiznat.

Kromě komunikace mezi kapelou a publikem skvěle zafungovaly i skvěle znějící vokalistky, působivá scéna připomínající Black Lodge z kultovního seriálu Twin Peaks, kvalitní nazvučení i organizace celého večera.

I přesto, že mi druhá půlka koncertu přišla o něco slabší a publiku trochu docházela energie, která se do jejich žil však vrátila s tóny vypalovačky Wonderful Life, hodnotím tento koncert jako jeden z nejlepších, které se u nás v letošním roce konaly. Hurts mě přesvědčili o tom, že stále mají neutuchající “Desire” – touhu. Touhu tvořit skvělou hudbu, bavit lidi a rozdávat radost takřka v hmotné podobě.

Hodnocení: 95 %

foto: Honza Faltus

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit