Hurts mám rád opravdu hodně. Jejich první 3 alba z let 2010, 2013 a 2015 znám takřka nazpaměť, oproti těm mi to poslední z letošního roku, Desire, se kterým do Fora Karlín v rámci aktuálního turné přijeli, sice tolik k srdci nepřirostlo, ale i tak toto synthpopové duo, skládající se z charismatického frontmana Thea Hutchcrafta a kytaristy a klávesisty Adama Andersona, stále považuji za hudební zázrak, jenž tvoří jeden z nejspecifičtějších zvuků, který současná popová scéna nabízí. I proto jsem šel na páteční koncert s lehkou skepsí – obavou, zda je vůbec reálné, aby se Hurts naživo dostatečně přiblížili kvalitě jejich studiových nahrávek. A obával jsem se naprosto zbytečně.

Vyprodanému koncertu předskakovala česká kapela Peter Pan Complex, která mě překvapila velmi povedeným vystoupením a roztancovala prvních pár stovek návštěvníků. Po nich, přesně ve 20:00, písní Ready To Go odstartovala show, na kterou všichni přítomní čekali. Již po prvních slabikách Thea Hutchcrafta bylo jasné, že tahle show bude stát za to.

Hurts, vystupující tradičně s uhlazenou vizáží v té nejčiřejší podobě, zavítali do České republiky již po několikáté a určitě se sem musejí vracet rádi, jelikož zde mají opravdu početnou základnu oddaných fanoušků, kteří (v pozitivním slova smyslu) značně ovlivnili i tento koncert – skvěle reagovali, čehož si všímal i Theo, jenž často nechával některé pasáže svých písní odzpívat publikem. Během písně Silver Lining vytáhli fanoušci červené light sticky a postarali se o atmosféru, která nejednomu člověku jistě na dlouhou dobu utkví v paměti, stejně tak jako frontmanovi, ze kterého jste po celou dobu koncertu mohli číst jeho upřímné a radostné emoce, které se nebál přiznat.

Kromě komunikace mezi kapelou a publikem skvěle zafungovaly i skvěle znějící vokalistky, působivá scéna připomínající Black Lodge z kultovního seriálu Twin Peaks, kvalitní nazvučení i organizace celého večera.

I přesto, že mi druhá půlka koncertu přišla o něco slabší a publiku trochu docházela energie, která se do jejich žil však vrátila s tóny vypalovačky Wonderful Life, hodnotím tento koncert jako jeden z nejlepších, které se u nás v letošním roce konaly. Hurts mě přesvědčili o tom, že stále mají neutuchající “Desire” – touhu. Touhu tvořit skvělou hudbu, bavit lidi a rozdávat radost takřka v hmotné podobě.

Hodnocení: 95 %

foto: Honza Faltus

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?