Daniela Pilná. Úspěšná 27 letá producentka z Prahy, která prozradila, proč jí inspiruje Egon Schiele, co jí zaujalo na jarní kolekci 2018 značky Off-white a jak je to se vztahy a kariérou. Daniela už několik let spolupracuje s Vratkem Barcíkem a spolu vedou úspěšnou produkční společnost The W Prague. 

Jak ses dostala k produkci a co tě na tom baví?

K produkci jsem se dostala před 7 lety, díky práci v modelingové agentuře Unique One, kde jsme se v úzkém teamu zaměřovali nejen na aktivní vyhledávání nových tváří a jejich následný management, ale i organizaci modelingových soutěží pod záštitou předních českých magazínů, modelingové školy a svého času jsme organizovali i Pražský týden módy, který však není nikterak spjatý s jeho nynějším tématem a podobou. V součastnosti se vedle produkcí módních editorialů věnuji i jejich stylingu.

Kde jsi narazila na Vratka, baví tě s ním pracovat?

Vratka jsem vnímala coby módního fotografa ještě dávno předtím, než jsme byli před 5ti lety “oficiálně” představeni společným znamým na soutěži Elite Model Look. Vratko tehdy žil v Berlíně, takže naše seznamení drželo čistě zábavnou formu. Po čase našeho přátelství začal plánovat návrat do Čech a ačkoliv to nebyl přímý plán, po delší diskuzi nás napadlo spojit síly a tvořit společně, nově jako produkce, The W Prague. A jestli mě naše 4 leté spolutvoření stále baví? ANO, není to pro každého, prošli jsme si spoustou rozpoložení, ale za sebe mohu říct, že pro mě není nikdo důležitější než právě on. 

Co si myslíš, že je klíčem pro úspěšnou kariéru?

Unést zlomené srdce z rozplynulých představ, které si na začátku neseme, a výdrž… Když se chce člověk na všechno vyjebat a jít se nechat zaměstnat do TESCA za kasu – dvakrát vydržet!

Kdo tě inspiruje?

Rodina (míra podpory je neskutečná), umění (Egon Schiele), cesty do zahraničí (Copenhagen, Barcelona), kvalitní čtení (ačkoliv čtu málo, zase si říkám proč?!, takže pardon, kvalitní prohlížení magazínů) a kvalitní hudební videoklipy ( b*, be HUMBLE ! – Kendrick Lamar, Perdóname – A. Chal).

Je nějaká práce, kterou bys jednou chtěla zkusit?

Ráda bych se dostala k velkým filmovým produkcím, konkrétně realizaci velkofilmů s přísně danou dobovou tématikou, kde je každý detail podstatný. Představa, že se v rámci týmu podílím na “kostýmech” pro filmy “Americký gangster” nebo “Infiltrátor”, mě skutečně hřeje u srdce.

Jak zvladáš vztahy s tak nabitou kariérou?

Troufám si říct, že stávající vztah s podobně pracovně vytíženým partnerem zvládám, zvládáme – na téma vztahy se však všeobecně snažím spíš nevyjadřovat, protože dnes je to TAK – pozítří JINAK… Rozhodně se ze zkušenosti držím dál od ideálů “TOTO” nebo “TENTO” je napořád. V minulosti byla práce na prvním místě, rozhodně, koneckoncům to je TO, co nám závěrem zůstává a jedeme dál, spekulanti jsou smrt!

Co plánuješ do budoucna?

Pro rok 2018 chystáme s Vratkem a naším týmem velký projekt, o kterém určitě uslyšíte. Respektive, který rozhodně uvidíte! Jde o souhrn našeho společně dosaženého rozhledu v ucelený výstup, na kterém aktivně a s láskou pracujeme.

Čeho bys chtěla dosáhnout?

Pracuji na tom, viz otázka výše, aby existoval ucelený výstup, který za nás bude mluvit, ukáže, kdo jsme, co vidíme a co nás inspiruje. Tím, že jde o autorský počin, budeme plně ztotožněni s pořízenými materiály, stylingy, grafickou podobou a celkovou skladbou – půjde o hmatatelné médium. Poté si s radostí zasednu do křesla, zahájím mateřskou dovolenou a začnu se učit plést svetry.

Které město/stát tě inspiruje a chtěla bys žít někde jinde než v Praze?

Stále si držím silný dojem z návštěvy Kodaně, kde jsme se byli inspirovat na tamním fashion weeku, který nás jednoznačně mile překvapil… V minulosti mě lákal Londýn, ale dnes si dokážu představit žít právě v Kodani.

Každopádně, jsou to pouhé představy, nadále zůstávám v Praze, která mi vyhovuje, kde se nám daří fungovat – jak by se nám v zahraničí, převážně po přesunu, fungovalo spíš těžce. Lety do přilehlých velkoměst jsou kolem hodiny – hodiny a půl a díky internetu komunikujeme s magazíny digitálně, editoriály produkujeme zde.

Jaké je tvoje oblíbené místo v Praze?

Karlínský kostel a Karlův most.

Jaká je tvá oblíbená módní značka a designer?

Poslední dobou miluji Off-white, Virgil Abloh. Nejvíc mě zaujala jeho jarní kolekce 2018, kde se inspiroval princeznou Dianou. Z této kolekce mám tři looky, které mě něčím hodně berou. 

Osobní Instagram: @diligentmoments

The W Prague Instagram: @thewpragueofficial

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit