O prodlouženém víkendu 23. až 26. listopadu se v Uherském Hradišti již potřetí uskuteční přehlídka britského filmu s názvem UK/UH. Festival navazuje na tradici Semináře britského filmu, který se na jihu Moravy konal již od roku 1995.

Součástí přehlídky je vždy sekce britských novinek a druhá tematická paralelní sekce, jejímž tématem jsou letos Troubles. Nepokoje, které zmítaly (nejen) Severním Irskem zastupuje široká škála filmů. Mezi nejznámější z nich se řadí například film Neila Jordana Hra na pláč z roku 1992, která pojednává o dilematu člena IRA poté, co se zamiluje do dívky muže, jehož zavraždil. Dále se můžete těšit na snímek ’71, který před třemi lety odstartoval hvězdnou kariéru Jacka O’Connella nebo Hlad, ve kterém se zase poprvé výrazně prosadil Michael Fassbender.

UK/UH

V rámci britských novinek bude v Hradišti možno vidět třeba oceňovaný dystopický horor The Girl with All the Gifts nebo Yorkshirskou gay romanci Na konci světa, kterou jsme vynášeli do nebes již po karlovarském festivalu.

Hlavním hostem přehlídky pak bude DJ Terri Hooley, který se nesmazatelně zapsal do historie belfastské hudební scény druhé poloviny dvacátého století. Hooley také osobně uvede snímek Good Vibrations, jež o něm natočilo duo Lisa Barros D’Sa a Glenn Leyburn. Dále pak bude každý film doprovázen odborným lektorským úvodem jednoho z dramaturgů.

Akreditovat se můžete zde. Ubytovat se můžete buď v jednom z nespočtu hradišťských penzionů či ve vlastním spacáku v tělocvičně kousek od hlavního festivalového kina Hvězda. Mimo akreditací bude možno i zakoupit si vstupenky na jednotlivé filmy. Krom filmů festival také láká na dobré víno, o které rozhodně v Uherském Hradišti není nouze.

Více na www.ukuh.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit