Když se řekne Ben Cristovao, mnozí si stále vybaví jen finalistu soutěže Superstar. Což je ale velká škoda. Ben Cristovao se od této doby, kterou už je snad zbytečné připomínat, posunul a vypracoval na takovou úroveň, že se s výkonem a také svým přístupem může poměřovat s českými hudebními legendami. Akustický koncert v NoDu toho byl nepopiratelným důkazem.

ben-cristovao-nod-03-min

Komorní atmosféra, omezený počet návštěvníků a nevšední atmosféra. Koncert v experimentálním prostoru NoD, což se ukázalo jako skvělá volba, odstartoval muzikant KRiSTiAN KOMEDiE, který diváky naladil na toho, na koho sem většina z fanynek (ale i fanoušků) přišla, na Bena Cristovaa. Ten si své příznivce ihned získal chytlavými songy, vřelým přístupem a svojí typickou výřečností a otevřeností.

Nejednalo se ale o jen tak ledajaký koncert, na který jsou u něj všichni zvyklí, jednalo se o koncert akustický, s živou kapelou o několika nástrojích, pomalejších verzích písní, zkrátka propracovaný hudební zážitek.

ben-cristovao-nod-14-min

Ben si na pódium během večera pozval několik hostů, jmenovitě talentovanou Annet Charitonovou, kanadské The Glowsticks a další, což mnozí mohli očekávat. Do poslední chvíle se však spekulovalo, zda dorazí i česká legenda David Koller, a nakonec k radosti všech dorazil. Nejenže po celou dobu přihlížel na vystoupení z pozice diváka, ale zasloužil se i o veliký aplaus, když vystoupal na pódium a v roli bubeníka společně s Benem odehrál remix písně Nic není nastálo.

Kromě písní ze všech vydaných (i nadcházejících) alb, si vzal Ben Cristovao “do parády” i songy převzaté, takové, které ho dle svých slov určitým způsobem ovlivnili. Nakonec zazněly i neplánované dva přídavky a ačkoliv si fanoušci přáli zahrát jeden z posledních hitů ASIO, je dobře, že nezazněl, čímž se zachoval koncept koncertu tak, jak byl naplánován.

ben-cristovao-nod-28-min

Ben Cristovao se navzdory častým narážkám na jeho údajnou komerčnost, ukázal jako skutečný hudebník se skvělým hlasem, smyslem pro humor a především lidskostí a přirozeností.

foto:
@krystofdavid

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit