Krize, zločiny a prostitutky. I tak by se dala charakterizovat sedmdesátá léta v New Yorku. V Americe zrovna naplno zuřila ekonomická krize, v ulicích Bronxu vládly gangy, prostitutky byly téměř na každém rohu a vyhořelá auta ležela jen tak na ulici. I přesto všechno se lidé dokázali skvěle bavit, jak kdyby žádná krize nebyla.

Hip hopová kultura právě zažívala rozkvět a ulicemi se nesla hudba DJe Kool Herce, na kterou tancovali všichni – od bboys z Bronxu až po partu malých kluků z Harlemu. Graffiti bylo také všude, ať už na autech, na vlacích anebo v celém metru. Newyorský klub jménem Studio 54 se právě otevíral a nebyla noc, kdy nebyl plný až k prasknutí. Do klubu chtěl totiž celý New York a navštívili ho i lidé jako Andy Warhol, Michael Jackson nebo třeba Donald Trump. No zkrátka pro někoho to byla zlatá éra, ale pro někoho to bylo nejhorší období, které zažil. Různé příběhy a životy lidí v New Yorku byly zachyceny na několika kouzelných fotografií, které fakt perfektně vystihují a ukazují tehdejší dobu.

Kluci hrající si na kapotě auta v Bronxu. 1970. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Vyrabované a vypálené obchody v Bronxu. 1977. (zdroj: esquire.com)
Metro. 1973. (zdroj: esquire.com)
Girls. Girls. Girls. Za 25 centů. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Muž v metru. 1975. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Lidé, kteří hrají karty ve vyhořelé kavárně. 1977. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Graffiti zasahovalo i do módy. 1975. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Kluci, kteří hasí svou žízeň hydrantem. 1973. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Frontu před Studiem 54 jste mohli stát klidně i celou noc. 1978. (zdroj: esquire.com)
Jižní Bronx. 1977. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Členové motorkářského gangu HELLS ANGELS, na pohřbu svého kamaráda. 1971. (zdroj: esquire.com)
Prostitutky byly všude. 1976. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Policista zatýká muže, který se účastnil rabování. 1977. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Znečištěná Bronx River. 1974. (zdroj: allthatsinteresting.com)
Kluci z Bronxu. 1977. (zdroj: allthatsinteresting.com)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit