Nosíte náramky z minerálů? Tento módní doplněk je hitem posledních několika sezon. Patří k vůbec nejoblíbenějším a nosí ho dokonce i pánové, kteří tak dělají radost svým přítelkyním, s nimiž alespoň v něčem ladí. Zatímco někteří nosí náramky z minerálních kamenů opravdu jenom kvůli své drahé polovičce, jiní věří, že jim polodrahokamy, z nichž jsou náramky vyrobeny, prospívají. Ostatně v sílu minerálů se věří už od nepaměti. Každý podle pramenů má pomáhat v něčem jiném.

Akvamarín pro klid a snadnou komunikaci

Akvamarín patří k velice oblíbeným minerálům, z nichž se náramky vyrábí poměrně často. Jedná se o minerál, který je synonymem klidu a ticha, jež má také přinášet. V minulosti se také věřilo, že akvamarín usnadňuje komunikaci a napomáhá ke správnému sebevyjádření. Jestli je to pravda či nikoli, to už musíte posoudit sami.

Angelit pro vnímavost a ochranu před krutostí

Minerál jménem angelit byl oblíbený především v minulosti, kdy se věřilo, že pomáhá navazovat kontakt s čistou vesmírnou energií. Jestli je to pravda i dnes, to je jen otázkou. Dnes se však prý jedná o kámen, který podporuje vnímavost člověka a slouží jako ochrana před krutostí. Umí navíc navodit klid a mír v duši a přinést smíření se s věcmi, které nemůžeme změnit.

Citrín pro vnitřní klid a neustálou svěžest

Dalším kamenem, který stojí za zmínku, je citrín, jenž je označován za kámen slunce. Od nepaměti se ví, že má vnášet do našeho života jakýsi vnitřní klid a neustálou svěžest. Má dokonce podpořit kreativitu a projasnit mysl. V jeho moci je i odbourávání únavy, nervozity a taktéž má být pomocníkem při překonávání mentálních bariér.

Hematit pro sílu a věčnou vitalitu

Hematit je kamenem země a má člověku přinášet neutichající vitalitu a sílu. Tento minerál znali už i staří Babyloňané, kteří ho uctívali jako talisman štěstí a úspěchu.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit