Chcete snížit energetickou náročnost rodinného domu, protože jste zjistili, že platíte doslova majlant za účty za elektřinu? Buď samozřejmě můžete začít šetřit s elektřinou, tedy začnete vypínat televizi, když se na ni nedíváte, nebo budete zhasínat, když odcházíte z místnosti. Daleko lépe však uděláte, pakliže budete investovat do úsporného zařízení, jako je solární elektrárna, rekuperace nebo tepelné čerpadlo. Říkáte si, že je to příliš drahé řešení vašeho problému? Díky možnosti získat dotaci z programu Nová zelená úsporám to nebude tak finančně náročné, navíc investice se vám brzy vrátí a pak to bude jen výdělečné.

Začněte spoléhat na slunce

Fotovoltaika, respektive solární panely jsou zejména v posledních letech velice oblíbené. Tomu se nemůžeme divit. Za zvyšujícím zájmem o solární panely stojí především zvyšující se ceny elektrické energie, a naopak snižující se ceny solárních panelů. Lidé se investicí do fotovoltaiky stávají méně závislí na dodavatelích elektrické energie a více se spoléhají na sluníčko, které je ta hlavní ingredience k výrobě solární energie, jež bude pohánět nejen spotřebiče v domácnosti, ale jež bude také sloužit k ohřevu vody v domě.

Tepelné čerpadlo sníží náklady na energie až o třicet procent

Fotovoltaikou, stejně jako jiným úsporným zařízením navíc potěšíte planetu Zemi. Ta totiž bude najednou méně znečišťována, což jí jenom prospěje. Podpořit planetu i svůj rodinný rozpočet můžete například tak, že zainvestujete do tepelného čerpadla. To může snížit náklady spojené s energiemi na rodinném domě až o třicet procent.

Mezi spotřebiteli je nejoblíbenější tepelné čerpadlo vzduch/voda čili čerpadlo, které funguje tak, že bere teplo ze vzduchu a používá ho k ohřevu vody.

Rekuperace nejen pro alergiky

Rekuperaci čili řízené větrání oceňují především alergici a astmatici, jelikož díky ní nežijí v nezdravé domácnosti. Jejich domácnost je najednou bez alergenů, v noci tak mohou daleko lépe dýchat. Navíc je do domácnosti pouštěn čerstvý vzduch bez křiku zvenčí.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit