Pod názvem teepee se skrývají dvě jména – Teera (Tereza Lavičková) a Mason (Miroslav Patočka), kteří spolu hrají už od roku 2015. Poslední lednový den vydalo tohle dreampopové duo nové album Where The Ocean Breaks a 5. února desku křtili v pražském Lucerna Music Baru.

Znáte ty kapely, které znějí naživo ještě o něco líp než na Spotify? Tak tahle kapela, v něčem připomínající britské The xx, určitě patří mezi ně. Na jejich posledním pražském koncertě se to jen potvrdilo.

O úvod se postarali dva předskokani, písničkářka Amelie Siba a následně rovněž indie dvojice I Like You Hysteric, kteří postupně přitáhli většinu stojících blíže k baru. Ke konci svého výstupu ještě poznamenali: “Kdysi předskakovali oni nám, tak snad se to ještě obrátí,” čímž všechny přítomné pobavili.

Po chvíli čekání vystoupili již očekávaní teepee, kteří aktuálně vystupují ve čtveřici, obohacení o bubeníka Antonína Procházku a multi-instrumentalistu Prokopa Korbu. Toto složení umožnilo jinak tak poklidné kapele znít mnohem energičtěji. Melodické písně plné intimních zpovědí obou z hlavních členů podpořené o výrazné bicí nenechali žádnou pohybující se nohu do rytmu chladnou.

Slovo indie vzniklo ze slova independent – nezávislý – a přesně tomu kapela večer dostála. Zahráli skoro všechny skladby z nové desky a přidali ještě pár starších jako Darkness nebo Fake Applause. Desku pokřtili spolu s úzkou skupinkou lidí, kteří se na desce podíleli. Nechybělo ani šampaňské s děkovačkou a mohlo se pokračovat. Skladby byly protkané ještě o drobná vysvětlení, o čem jednotlivě jsou, což celému večeru ještě přidalo na autenticitě. Celý večer zakončili písní Mirror, asi jejich největším hitem, při které si všichni zazpívali a naposledy zatančili do rytmu. Úplný konec večera zakončili pozváním publika, aby si s nimi přišli později popovídat, a větou Masona: “Ještě jsme to daleko nesplatili, tak si jděte koupit desku.”

foto: Tereza Slowiková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit