Pod názvem teepee se skrývají dvě jména – Teera (Tereza Lavičková) a Mason (Miroslav Patočka), kteří spolu hrají už od roku 2015. Poslední lednový den vydalo tohle dreampopové duo nové album Where The Ocean Breaks a 5. února desku křtili v pražském Lucerna Music Baru.

Znáte ty kapely, které znějí naživo ještě o něco líp než na Spotify? Tak tahle kapela, v něčem připomínající britské The xx, určitě patří mezi ně. Na jejich posledním pražském koncertě se to jen potvrdilo.

O úvod se postarali dva předskokani, písničkářka Amelie Siba a následně rovněž indie dvojice I Like You Hysteric, kteří postupně přitáhli většinu stojících blíže k baru. Ke konci svého výstupu ještě poznamenali: “Kdysi předskakovali oni nám, tak snad se to ještě obrátí,” čímž všechny přítomné pobavili.

Po chvíli čekání vystoupili již očekávaní teepee, kteří aktuálně vystupují ve čtveřici, obohacení o bubeníka Antonína Procházku a multi-instrumentalistu Prokopa Korbu. Toto složení umožnilo jinak tak poklidné kapele znít mnohem energičtěji. Melodické písně plné intimních zpovědí obou z hlavních členů podpořené o výrazné bicí nenechali žádnou pohybující se nohu do rytmu chladnou.

Slovo indie vzniklo ze slova independent – nezávislý – a přesně tomu kapela večer dostála. Zahráli skoro všechny skladby z nové desky a přidali ještě pár starších jako Darkness nebo Fake Applause. Desku pokřtili spolu s úzkou skupinkou lidí, kteří se na desce podíleli. Nechybělo ani šampaňské s děkovačkou a mohlo se pokračovat. Skladby byly protkané ještě o drobná vysvětlení, o čem jednotlivě jsou, což celému večeru ještě přidalo na autenticitě. Celý večer zakončili písní Mirror, asi jejich největším hitem, při které si všichni zazpívali a naposledy zatančili do rytmu. Úplný konec večera zakončili pozváním publika, aby si s nimi přišli později popovídat, a větou Masona: “Ještě jsme to daleko nesplatili, tak si jděte koupit desku.”

foto: Tereza Slowiková

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?