Rekvalifikační kurz účetnictví může být zajímavým řešením, jak skloubit rodinný život s atraktivním oborem s budoucností. Hodně lidí ve svém zaměstnání čím dál častěji zjišťuje, že už je daná práce nebaví a nenaplňuje. To stejné se stává maminkám na mateřské dovolené. Ty přehodnocují nejen dosavadní práci, ale i pracovní dobu a další podmínky.

Jestliže se tedy nacházíte v životním období, kdy nemůžete vykonávat práci od rána do večera za plného nasazení, jezdit na služební cesty či mít pracovní dobu na směny, zvažte změnu oboru. Důvody mohou být různé, od nově získaného rodinného života, pokročilejšího věku, až po zdravotní problémy, jež nedovolují podávat výkony jako dřív.

Vsaďte na profesní obor s potenciálem

Na změnu vaší profese není nikdy pozdě. Jestliže pracujete v oboru, který už není příliš perspektivní a nemá zářivou budoucnost, popřemýšlejte o změně. Maminky s malými dětmi mají výhodu, že na začátek podnikání nebo rekvalifikaci, mají ty nejlepší podmínky. Zdravotní a sociální pojištění platí podle skutečného výdělku. Jestliže si v prvních měsících moc nevydělají, nezaplatí na pojistném skoro nic. Hodně oblíbené jsou rekvalifikační kurzy, které ženy kolem třiceti až čtyřiceti lety často absolvují. Výjimkou však nejsou ani muži.

Kurz účetnictví je vhodný i pro začátečníky

Nemyslete si, že ti, co obor účetnictví vystudovali a jen si potřebují oprášit své staré znalosti, jsou nějak ve výhodě. Naopak staré informace mohou v hlavě dělat zmatek a být na škodu. Na druhou stranu nový čistě nepopsaný list lépe vstřebává nové vjemy a snadněji se do nového učiva ponoří. Jestliže tedy zvažujete rekvalifikační kurz na mateřské a máte pouze výuční list, vůbec to nevadí. Pořád máte šanci si zvýšit svou kvalifikaci, získat lepší práci a zajímavější finanční ohodnocení.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit